додому АТО АТО завершити, на сході України запровадити воєнний стан – бійці спецбатальйону “Азов”

АТО завершити, на сході України запровадити воєнний стан – бійці спецбатальйону “Азов”

682

vlcsnap-2014-08-14-18h54m13s213АТО завершити, на сході України запровадити воєнний стан. Так в один голос кажуть бійці спецбатальйону “Азов”, з якими спілкувались наші журналісти. На Тернопопільщину кілька хлопців приїхали на похорон свого бойового товариша, Андрія Дрьоміна, який загинув від снайперської кулі під Іловайськом на Донеччині. Бійці обіцяли повернутись на фронт і зробити все, щоб здобути перемогу. Була б тільки зброя, кажуть, і надійний тил.

Він родом з Криму. Та коли постало питання про захист України, колишній військовослужбовець не роздумував. В середині травня Олег добровольцем пішов у спецбатальйон “Азов”, хоча його не підтримують рідні, навіть брат.

– Вони отримали російські паспорти і коли ми починаємо говорити на тему “Україна-Росія, відносини, війна”, доходить до скандалів, тому нам краще не спілкуватись, – розповідає боєць спецбатальйону “Азов” з Сімферополя Олег.

Натомість Олег здобув справжніх друзів на фронті. Когось з них вже встиг втратити. Напередодні бійці “Азову” разом з іншими українцями попрощались з Андрієм Дрьоміним з Тернопільщини, з яким служили разом, і зі своїм чотовим, киянином Миколою Березовим. Обидва 10 серпня загинули від снайперських куль під Іловайськом на Донеччині.


– Там війна. Ускладнено дуже тим, що немає координації між підрозділами армії і добровольчими. І що важливо, дуже багато зрадників в штабі, серед генералів, бо вся інформація, яка проходить  через штаб, потрапляє до терористів, наші колони потрапляють в засади, гинуть наші хлопці, – каже Олег.

Сергій, боєць спецбатальйону “Азов” з Рівного, скаржиться:

– Нам не вистачає озброєння. Бо ми отримали боєприпаси, боєкомплекти, це тросера, а за ними снайпер бачить, де ми знаходимось. Півмільйона тросерів, для чого? Хіба в нас нема зброї? Нам просто її не дають.

Обоє бійців “Азову” в один голос твердять: так далі тривати не може. Кажуть, АТО треба завершувати, час запровадити на сході країни воєнний стан.

– Треба відміняти АТО і вводити воєнний стан. Тоді буде застосовуватись армія. А то вони в понеділок приїхали, привезли техніку, через 3 години вивезли.

Бронежилетами та кевларовими касками польського виробництва нарешті забезпечені, кажуть хлопці. Хоча на міцність захист перевіряють самостійно, розстрілюючи його. Попри втрати знову повернуться на поле бою і продовжать почате.

– В нас іншого вибору немає просто. Бо це єдиний коридор, по якому терористи отримують зброю, боєприпаси, його треба перекривати. Ми все рівно будемо брати його. Тиждень, два, день, не від нас залежить. Буде наказ, підемо, – розказує Олег.

Українцям дякують за підтримку. Запевняють, серед добровольців зібрані світлі голови, свідомі патріоти, а тепер і загартовані воїни, тому вистоять.

– Люди розуміють, що це війна, хай неоголошена. І ми будемо все робити, щоб перемогти в цій війні і однозначно, щоб це не пішло далі сходу… Ми навчились воювати, саме головне. І ми переможемо.