додому Головні Аматорський хор медпрацівників: у Чорткові вже 60 років діє унікальний колектив

Аматорський хор медпрацівників: у Чорткові вже 60 років діє унікальний колектив

814
Без цього унікального творчого колективу не обходиться жоден національно-патріотичний фестиваль чи урочистий концерт у Чорткові. Аматорський хор медичних працівників “Галичина” – один-єдиний хоровий колектив на Чортківщині, що “дожив” до наших днів. А днями артисти відначали своє 60-ліття. Наша знімальна група побувала на їхньому ювілейному концерті у Чортківському Центрі культурних послуг імені Катерини Рубчакової. Переповнена зала та гучні овації – все це про атмосферу свята.

Очільник колективу хору медпрацівників “Галичина” з Чорткова Іван Кікис проводить останню репетицію перед довгоочікуваним концертом. Колектив святкує свої 60 років.

А їхня історія розпочалась у далекому 1963 році, коли учитель музики з приміської Білої Левко Бойко згуртував любителів народного співу – працівників медичної сфери Чортківщини. А вже у двохтисячному році колектив очолив талановитий випускник диригентсько-хорового факультету Одеської державної консерваторії Іван Кікис.

Михайло Копистенський – співочий хірург на пенсії. У колективі “Галичанців” чоловік вже 45 років. “У 80-тому році у нас було 55 чоловік. 25 мужчин і 30 жінок. Це був величезний колектив. Я пенсіонер, але працюю в Заліщиках в лікарні. Я пройшов всі щаблі, але для мене найосновніше – це був хор!

Десятки неймовірних композицій патріотичного, ліричного, жартівливого характеру, старовинні козацькі пісні – народному хору “Галичина” аплодували у багатьох куточках України на різноманітних фестивалях та конкурсах, їхньою творчістю захоплювались у Литві, Латвії, Польщі. “Галичина” відкриває та примножує українське для цілого світу.

Наша телевізійна зйомка – це подарунок від колишньої учасниці колективу Віри Сироти-Яблонь та хористок. Усі вони зараз проживають за кордоном.

Переповнена зала Чортківського Центру культурних послуг імені Катерини Рубчакової зібрав повний зал прихильників хору “Галичина”. Гучні овації – все це про атмосферу особливого свята.