додому суспільство Активісти: Просимо негайно звільнити Почаївську лавру

Активісти: Просимо негайно звільнити Почаївську лавру

374

Негайно звільнити Почаївську лавру від воєнізованих формувань, демілітаризувати святиню та не допустити її  розкрадання – одне з основних завдань, кажуть священослужителі, Штаб національного спротиву, представники Правого сектору, освітяни.

Почаївська лавра зайнята незаконним воєнізованим формуванням, про це сьогодні заявив настоятель Свято-Троїцького духовного центру імені Д.Галицького Анатолій Зінкевич. А представник Українського козацтва Ігор Вардинець припустив, що там можливо ховається колишній Президент Віктор Янукович.

– Сьогодні на територію Почаївської Лаври пропускають по паспортах, сьогодні кількасот козачків проросійсько налаштованих знаходяться на цій території, – розповів настоятель Свято-Троїцького духовного центру імені Д.Галицького отець Анатолій Зінкевич.

– Це незаконне воєнізоване формування на території якого можуть бути сьогодні тітушки, провокатори, можливо там і знаходиться наш головний фігурант того процесу який сьогодні відбувається – "Професор", бо кажуть, що сховався в одній із святинь, – каже Верховний отаман Українського козацтва Ігор Вардинець.

Наразі навколо Почаївської Лаври працюють блок пости, аби не допустити розкрадання святині. Громадські діячі кажуть, що держава має взяти під свій захист Лавру. А найпершим завданням є звільнити святиню від воєнізованих формувань та демілітаризувати Лавру.

– Зробити якусь громадську комісію, яка б зробила перевірку в Лаврі на рахунок зброї, на рахунок представників іноземних спецслужб, бо ми всі про це знаємо, але ніхто просто за руку не зловив. Так само на рахунок того козацтва – визначити, що за підрозділ, чим озброєний, з яких повноважень вони там походять і так далі. А якщо це козацтво чи козацькі загони будуть свої правила диктувати, то в "Правому секторі" знайдеться група добре вишколених людей, які зможуть їх нейтралізувати, – запевнив представник "Правого сектору" Василь Лабайчук.

– Українська церква має бути доступною для кожного українця, українська церква має бути тим місцем, де кожен може знайти свою духовність і зможе відмолити свої гріхи, вона має бути відкритою. Вона не може диктувати умови на якій мові писати записки до Бога. Бог розуміє всі мови, – переконаний представник автономних націоналістів Ігор Костюк.

– Потрібно вести переговори на вищому церковному рівні, нехай керівники церков ведуть перемови щодо Почаївської Лаври. До того ми як громадськість, як самооборона , як всі небайдужі громадяни маємо не дозволити розкрадання Лаври, вберегти її в безпеці, – каже комендант самооборони майдану Тернопільської області Іван Ковалик.

– Наш круглий стіл треба перевести в Почаїв, в школу, в лікарню, говорити з почаївцями, з людьми, які там в палатках торгують і з того мають кусок хліба. Справа в тому, що міська рада, міліція, силові структури Кременецькі, повністю куплені Лаврою. Вона володіє такими мільйонами, які нам освіті чи науці навіть не снилися, – переконаний доцент історичного факультету ТНПУ Юрій Свідерський.

Почаївська Лавра повинна бути доступною для українців, а в майбутньому має стати міжнародним екуменістичним центром, кажуть активісти та духовенство.