додому благоустрій Актуальні проблеми Тернополя вирішуватимуть завдяки проекту “Відкрите місто”

Актуальні проблеми Тернополя вирішуватимуть завдяки проекту “Відкрите місто”

427

Проект «Відкрите місто» реалізовує Тернопільська міська рада спільно з Фондом Східна Європа. Меморандум про співпрацю  підписали ще в грудні минулого року. Сьогодні розпочинається його реалізація. "Відкрите місто" – це сучасний он-лайн-майданчик з використанням геоінформаційних технологій, створений для взаємодії  тернополян, місцевої влади, громадських об’єднань та бізнесу для вирішення актуальних проблем громади Тернополя.

Презентуючи проект президент Фонду "Східна Європа" Віктор Лях повідомив, що ця веб-платформа відкриває низку можливостей: «Тернополяни отримують дієвий інструмент для зворотного зв‘язку з владою та зможуть привертати увагу до актуальних проблем міста. В свою чергу міській раді платформа допоможе оперативно реагувати на ці проблеми. Щоб повідомити владі про ту чи іншу проблему, потрібно на порталі www.opencity.in.ua залишити повідомлення, обрати категорію проблеми, описати її суть і у разі наявності візуальних додатків завантажити фото та відео.

– Наша ідея в тому, що ми як мешканці, громадяни, можемо теж таким самим чином активно використовувати технології для того, щоб спілкуватись з оргнами місцевої влади для того, щоб повідомити про проблеми. А згодом і стати активними учасниками вирішеня проблем на базі громади. Такі проекти є кінцевою метою  є комфортне проживання в містах, в яких ми працюємо, – пояснив президент Фонду "Східна Європа" Віктор Лях.

За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, ціль проекту – швидке реагування на ті проблеми, які найбільше турбують тернополян.

– Відповідно, і кервництво міста і мешканці будуть бачити, коли та проблема виникла, як на неї відреагували і коли вона вирішена. Це дасть можливість людям бачити, як оперативно реагують на їх звернення, проконролювати ЖЕКи та реакцію на їх звернення, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

Аналогічний проект "Відкрите місто" уже стартував у Луцьку, Сумах, Запоріжжі, Миколаєві та Бурштині (Івано-Франківська область). Тернопіль на черзі.