додому Головні Акцію “Друг діамантового прокурора” провели під стінами прокуратури Тернопільської області

Акцію “Друг діамантового прокурора” провели під стінами прокуратури Тернопільської області

450

vlcsnap-2016-03-28-18h36m44s620Акцію “Друг діамантового прокурора” провели  сьогодні  під стінами обласної прокуратури. Її організували представники Тернопільського осередку ВО “Автомайдан”, долучились до мітингу й інші громадські активісти Тернополя. Акцію проводили на підтримку заступника генпрокурора – прокурора Одеської області Давіда Сакварелідзе і його команди, яка розслідувала справу так званих “діамантових прокурорів”, і тепер їх намагаються звільнити з Генпрокуратури України, кажуть пікетуючі.

Під Тернопільською обласною прокуратурою сьогодні зібралось чимало людей та громадських активістів. Прийшли вони сюди у рамках акції “Друг діамантового прокурора”, яку організували тернопільські автомайданівці. Мета акції – підтримати заступника генпрокурора – прокурора Одеської області Давіда Сакварелідзе та його команду, яка розслідували справу “діамантових прокурорів”. Згадане кримінальне провадження стосується колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та колишнього першого заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна. Їх затримали у липні минулого року за одержання хабара.

Нагадаємо, 24 березня Сакварелідзе заявив, що в Генеральній прокуратурі продовжуються звільнення правоохоронців, які розслідували цю справу, і анонсував на 25 березня під стінам ГПУ мітинг на підтримку своєї команди на свої сторінці у Фейсбук. Пізніше, 25 березня, на сайті ГПУ з’явився лист керівників регіональних прокуратур на адресу генерального прокурора Віктора Шокіна, в якому вони закликали звільнити Сакварелідзе через «спроби дискредитувати органи прокуратури». Автори листа написали, що, згідно з українським законодавством, прокурору заборонено брати участь у будь-яких політичних акціях, мітингах чи страйках. Багато людей із звільненням не згідні, тому вийшли на підтримку Давіда Сакварелідзе в різних містах України.


– Це все, що вони розказують, що там вони не будуть звільнені, це буде реорганізовано, все ми бачимо. Маємо роздруковані листи, як вони прислали їм про реорганізацію, переведення на інші служби, а вкінці-кінців вони будуть звільнені через два місяці, раз. Друге, нас обурює, що в Тернополі прокуратура підтримала цей колективний донос, це два. По третє ми будемо вимагати від слідуючого генерального прокурора, я думаю, що завтра все таки Верховна Рада повинна зняти Шокіна, звільнення прокурора Тернопільської області, який підписався під цим доносом, це людина, яка абсолютно не хоче реформ, – розповідає голова Тернопільського осередку ВО “Автомайдан” Ігор Василів.

Прокурор Тернопільської області пояснив, що підписав лист лише через те, що дії Давіда Сакварелідзе – це порушення вимог Закону України «Про прокуратуру», у якому встановлено пряму заборону прокурору брати участь у будь-яких політичних акціях. І якби хтось інший з прокурорів вийшов на мітинг, його тут же звільнили б.

– Чітко законом про прокуратуру заборонено працівникам прокуратури приймати, висловлювати будь-які дії, щодо організації мітингів, а тим більше приймати участь у будь-яких мітингах. Тому, лист за який ви говорите, надісланий абсолютно не в підтримку будь-кого із посадових осіб, чи так як ви там пишете “бриліантових прокурорів”, які ніякого відношення до Тернопільщини не мають. Є відповідно на сьогоднішній день закінчений процес досудового розслідування, провадження скероване до суду, і суд хай там приймає законне рішення, – говорить прокурор Тернопільської області Олександр Мартинюк.

Учасники акції висловили прокурору Тернопільської області недовіру, і подарували валізу з імітованими діамантами.

– Давід Сакварелідзе всього-навсього сказав правду. Він сказав і на сторінці в фейсбук в себе, і закликав громадськість. Після того, коли громадськість сама його покликала. Я вам можу навіть стенограму, як воно було. Громадськість його сама почала кликати, щоб він вийшов під Генеральну прокуратуру, до людей. Ми вам висловлюємо недовіру, як громадськість Тернополя, раз. Друге, ми хочемо, щоб ви написали заяву на звільнення, це два. Третє ми будемо ініціювати відставку Віктора Шокіна, і вашу зразу після того коли буде назначений слідуючий прокурор, – каже  голова Тернопільського осередку ВО “Автомайдан” Ігор Василів.

– Як на мене, я думаю всім, хто тут сидить, зрозуміло. Що цей хід, який зробили прокурори, він в першу чергу спрямований не занепокоєністю ситуації з якимсь там мітингом, а він спровокований тим, що проти людини, яка призначила вас, яка призначила всіх цих інших людей, Сакварелідзе виступає проти неї, – додає голова Самооборони Майдану Тернопільщини Іван Ковалик.