Бійці батальйону “Торнадо” – не злочинці. А спроба їх дискредитації – це помста за їх боротьбу з контрабандою. Із такими заявами сьогодні під стіни тернопільської обласної міліції прийшли рідні бійців “Торнадо”, бійці добровольчих батальйонів та громадські активісти Тернопільщини.
Світлана Демчук – мати бійця добровольчого батальйону “Торнадо”. Її син служив у батальйоні, ще коли той називався “Шахтарськом”, від початку АТО. Хлопець на ротацію йти не хотів та запевняв, що буде воювати до перемоги. Із сімнадцятого червня його телефон не відповідає. Вже із новин Світлана дізналась, що її сина затримали.
– Людина воювала, людина видавала посвідчення рядового міліції, потім він мав вже посвідчення молодшого сержанта в березні місяці йому видали, сидів взимі 2, 5 місяці на блокпосту в землянці, вони щось охороняли, якусь позицію. Ну і, зрештою, отака подяка, – розповідає мати бійця батальйону “Торнадо” Світлана Демчук.
Несправедливість чуток навколо батальйону “Торнадо” спростовують його бійці. Чоловіки переконані, що обливання брудом – хороший спосіб, аби батальйон не заважав чиїмось інтересам.
– Так званий генерал, його генералом міліції не можна називати. – Хто? – Науменко. Який торгував з ЛНРом торгував курятиною і батальйон “торнадо” не дав йому просто цього робити. Відтоді, коли перекрили йому цю дорожку, почались зразу репресії батальйону нашого, – пояснює боєць батальйону “Торнадо” позивний “Пузо”. – Це просто, вибачте за русизм, брєд. Який злочин? Злочин те, що людину не оформили і він в руках зі -зброєю чи те, що починають про якесь згвалтування розказувати? Місцевих спитайтесь, от просто місцевих.
Підтримати колег прийшов і позивний “Борода” із “Айдару”. Він, як і більшість учасників добровольчих батальйонів, пішов на війну одразу після майдану.
– Чому зараз ці хлопці – якісь там зеки? Хто тоді йшов з якою зброєю? Хто мав який бронежилет? Де вони їх брали? купляли за свої гроші. Вони були в перших рядах, бо якби не добровольчі батальйони, то москаль вже був би, вже був би в Києві.
Під стіни обласної міліції прийшли, аби привернути увагу до своєї проблеми. І вкотре нагадати, що із громадою потрібно радитись.
– Чітко усвідомлюєм, що вони це питання не вирішують. Але у всякому разі, коли знизу будуть йти сигнали, що громада проти розформування боєздатних підрозділів, то на це теж будуть звертати увагу, – каже керівник “Правого сектору” на Тернопільщині Василь Лабайчук.