додому Головні “Адмінсервіс Ветеран” запрацював на базі ЦНАПу Підгороднянської сільської ради

“Адмінсервіс Ветеран” запрацював на базі ЦНАПу Підгороднянської сільської ради

479

Без черг, біганини та зайвих довідок: “Адмінсервіс Ветеран” запрацював на базі ЦНАПу Підгороднянської сільської ради. Тепер ветерани та їхні рідні зможуть швидко та фахово отримати повний спектр послуг в одному місці, лише подавши заяву та відповідні документи. Головна мета нового сервісу – зменшити кількість відвідувань до державних органів і установ та зробити обслуговування інклюзивним, доступним і ефективним. В межах робочої поїздки на Тернопільщину, Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів особисто перевірив, як на базі ЦНАПу Підгороднянської сільської ради вдалося облаштувати комфортний простір для обслуговування відвідувачів.

Запрацював “Адмінсервіс Ветеран” за принципом “єдиного вікна”. Сюди можуть звернутися бійці, аби швидко та фахово отримати повний спектр послуг, лише подавши заяву та відповідні документи в одному місці.

“Військові можуть отримати і адміністративні послуги, і реєстрацію актів цивільного стану. Якщо у військовослужбовця народилася дитинка, можна отримати в нас свідоцтво про народження. Хоче одружитися – так само можемо надати такі послуги. Зареєструвати своє місце проживання, знятися з місця проживання, можна отримати послуги містобудування і архітектури, зареєструвати свою нерухомість, земельні питання в нас можна вирішити”, – розповіла Іванна Шимко, керівниця ЦНАП.

А також ветерани можуть отримати адміністративні послуги соціального характеру, такі як: оплата житлово-комунальних послуг, пільги для військовослужбовців, тощо. Головна мета нового сервісу – створити сприятливий, сучасний, інклюзивний простір для обслуговування захисників і захисниць та членів сімей полеглих бійців. Чи вдалося облаштувати таке місце на базі ЦНАПу Підгороднянської сільської ради, в межах робочої поїздки на Тернопільщину перевірили представники Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

“Ми приїхали сюди для того, щоб місцева громада і обласна військова адміністрація показали свої досягнення з точки зору підтримки захисників та членів їх сімей. Ми бачимо, що даний ЦНАП – дійсно на високому рівні і видно, що він зроблений з любов’ю”, – зазначив Анатолій Остапенко, Народний депутат України.

“Вперше ми почали пілотувати подібні підходи в 21-ому році, нововведення запровадили в місті Житомир. На сьогоднішній день, ми продовжуємо оптимізацію всіх послуг для ветеранів, оцифрування таких послуг, працюємо над створенням робочих кабінетів для адміністраторів, аби вони в один клік могли оформити ті чи інші послуги для ветерана, які надаються на державному рівні”, – додав Руслан Приходько, директор Департаменту соціального захисту Міністерства у справах ветеранів України.

У приміщенні центру забезпечили безбар’єрність. Облаштували комфортні умови обслуговування, дитячий куточок та навіть місце для самообслуговування.

“Завжди жартую, що можна і підійти поговорити з адміністратором, а якщо людина така більш закрита, стримана, є місце для самообслуговування. В нас розроблений буклет, де можна ознайомитися з переліком послуг. Вся інформаційна кампанія у нас ведеться у Фейсбуці. На сайті у нас є окрема вкладка для ветеранів, де також можна ознайомитися”, – розповіла Іванна Шимко.

До слова, кожна із 55-ти громад нашого краю має ЦНАП. З них вже 14 громад перейшли у формат Дія.Центрів, де надають розширений перелік послуг.

“Це надзвичайно зручно і надзвичайно правильно, коли послуга йде до людини. Нема потреби їхати до районного центру. Людина, проживаючи в громаді, може в будь-який вільний час звернутися, отримати консультацію”, – прокоментував нововведення Віктор Устенко, перший заступник голови Тернопільської ОВА.

З усім переліком послуг, можна ознайомитися на офіційному сайті Центру надання адміністративних послуг у вашій громаді.