До відзначення 11 серпня 245 ювілею церкви Святої Трійці в селі Чернихівці Збаразького району готуються парафіяни села. Наразі відновили покрівлю, планують штукатурити фасад храму. Чернихівчани пишаються святинею, адже церква має давню історію, а первісна частина донині зберігає оборонні функції: масивні стіни, вузькі вікна-стрільниці, потаємні ніші-сховки та підземні ходи, що ведуть до Збаража.
Церква Святої Трійці розташована на пагорбі над річкою Гнізною. У давнину храм огороджувала кам'яна стіна з чотирма вежами на кутах. Як розповідають старожили, храм постав на найбільш захищеній ділянці Черниховець. Первісна частина церкви зберігає оборонні функції: масивні стіни, вузькі вікна-стрільниці, потаємні ніші-схованки, вузький прохід на хори, де двом людям розминутись важко.
Отець Михайло Паньків, парох церкви Святої Трійці с.Чернихівці Збаразького району: "Вікна, вони є дуже високо, це не є звичним для звичайних церков, там можна стояти двом чоловікам в ріст і дивитись і робити оборонні заходи. Крім того, якщо зайти на хори, або на верх церкви можна суто одній людині, двом не розміститись. Це свідчить, що то міг бути захід і далі охоронятися. Існують відомості, що на теренах нашої церкви, коли робились реставраційні роботи, було знайдено документ, де було написано, що церква має походження з 1340 року. Ну, наскільки це правда, ми не знаємо, бо не маємо офіційних відомостей про то".
Розписи Черниховецької церкви унікальні, бо чимала їх частина така ж, як в одному з найбільших храмів України – Володимирського собору у Києві. Зі слів місцевого священика, розписував чЕрнихівську церкву художник Осип Демчук. Для частини малювань він робив ескізи з розписів Володимирського собору, потім пристосовував їх до розмірів стін церкви в Чернихівцях і розписував.
Отець Михайло Паньків, парох церкви Святої Трійці с.Чернихівці Збаразького району: "Малювання первісне походить з самого початку, малював її Осип Демчук, це той самий чоловік, який малював Володимирський собор в Києві. Але тут є вже поновлено нашим місцевим майстром і вже чуть-чуть зміни є".
Про чуда, які ставались у місцевій церкві, розповідають старожили села. Останнє, згадує отець Михайло, трапилось 8 років тому.
Отець Михайло Паньків, парох церкви Святої Трійці с.Чернихівці Збаразького району: "Біля 8 років тому, коли була Страсна п'ятниця і в нас проходили чування нашої молоді і людей в церкві, і десь після опівночі сталось таке, що діти підійшлии до фігури Ісуса Христа і побачили, що по лиці скочуються сльози. І вони подумали, що це може бути конденсат, але насправді все було сухо і тільки з очей текли сльози і один хлопець Володя Комарницький підійшов, пальцем попробував і сказав, що вони були солонуваті, як справжні людські сльози".
З усіх боків церква Святої Трійці оточена сільським цвинтарем, який колись започаткували ченці монастиря на Веселенській горі. Нині від монаших поховань не залишилось і сліду. Однак ще досі біля церкви розташовані кам'яні хрести, форма яких свідчить про козацькі поховання середини 17 століття.