Інститут міжнародних економічних відносин Тернопільського економічного університету відтепер носить ім'я почесного президента вишу Богдана Гаврилишина. Для нашого земляка: українського, канадського та швейцарського економіста, громадського діяча та мецената новина стала несподіванкою, на яку відреагував з гумором.
Цей шанований, енергійний і надзвичайно скромний 87-річний чоловік зізнається, що ніколи не страждав зайвою повагою до себе, а будь-яку життєву ситуацію вирішує з гумором. Його гасло – "Я не живу спогадами, я живу мріями". Бачити Україну вільною і самодостатньою – його головна мрія. Він уже багато для цього зробив. А сьогодні не довіряє ні владі, ні опозиції. Він переконаний: молодь змінить Україну! Наступна мрія – пожити ще кілька років, щоб це побачити. Покоління, на яке Богдан Гаврилишин покладає великі надії, сьогодні здобуває освіту. Їх успіх залежить не лише від мудрих киг і досвідчених професорів, але і від атмосфери під час навчання.
Богдан Гаврилишин, почесний президент ТНЕУ: "Дуже важливо, яка є атмосфера в університеті, які є спілкування, скажімо між ректором і не тільки між професорами, але і студентами. Чи там є певний ентузіазм? Бо вчитися треба з великою приємністю. Для мене то ніколи не була мука, то свого роду гра".
Наталія Маціпура, керівник проектів Благодійного фонду Богдана Гаврилишина: "Йому важливіше було, що сьогодні після зустрічі, розмови з молоддю вони підбігли до нього, обняли, зробили таке фото, поспілкувалися, бо це показує те, що він починає цінити в Україні, проживши довший час у Швейцарії. Він каже, що там між людьми трансакції, а в Україні є почуття, почування і такі добрі відносини. І те, що студенти йому це показали, мені здається, що він просто буде на крилах летіти до Києва".
Він залюбки ділиться секретами власного успіху і життєвим досвідом. Поважно у світі володіти кількома мовами, любити справу, яку робиш, удосконалюватись, а з природою не конкурувати.
Андрій Крисоватий, ректор Тернопільського національного економічного університету: "Сьогодні нам особливо приємно було спілкувати із студентами. І було одне питання – хто винен в у кризі, яка є в світі? І Богдан Дмитрович, не задумуючись сказав: то ви винні – економісти. То я зрозумів, що у наш навчальний план потрібно якнайбільше природничих дисциплін".
Для молодих людей Благодійний фонд Богдана Гаврилишина розробив проект сприяння вихованню людей нового покоління. Молодь переймає досвід передових країн, щоб застосувати його в Україні. Обрані для цього країни, Швейцарія Швеція Норвегія, Австрія та Німеччина, на думку благодійника, відповідає чотирьом критеріям ефективної держави: повна політична свобода, рівень економічного добробуту, соціальна справедливість та співжиття із природою.