додому освіта У Тернополі провели традиційний конкурс кращого вишиваного костюма на випускний

У Тернополі провели традиційний конкурс кращого вишиваного костюма на випускний

1169

На випускний – у вишиванці! У Тернополі провели традиційний конкурс на кращий вишитий випускний костюм. Зокрема, відібрали десять випускниць, які показуватимуть колекцію вишитого одягу на четвертих Тернопільських днях моди. Згодом журі ще раз вивчить усі подані конкурсантами матеріали і відбереть 20 кращих, яких і отримають нагороди під час міського свята "Випускник-2013".

Конкурс на кращий вишитий випускний костюм проводять у Тернополі з 2008 року. Цьогоріч до участі зголосилося близько ста учасників. Серед них, кажуть організатори, чимало хлопців. Родзинкою цьогорічного конкурсу випускних костюмів стало вишите пально вчительки іноземних мов дев'ятої школи Тернополя Галини Кікцьо. Вона вишиває багато речей, на оздоблення пальта витратила близько місяця.

Галина Кікцьо, вчитель іноземної мови комплексу «Загальноосвітня школа I–III ступенів-економічний ліцей №9» Тернополя: "Я вишивати дуже люблю, маю багато вишитих речей, але мені здається, що вишите пальто для нас є трохи рідкість. Це дуже клопітка робота, займає багато часу. Я його сьогодні вирішила одягнути і вважаю, що воно варте того, щоб на нього подивилися люди".

Роботи на конкурсі представлені у двох номінаціях: традиційний український костюм і стилізований сучасний. Хтось витяг одяг із прабабусиної скрині, а хтось фантазував сам. Конкурстанти зізнаються: робота над вишивкою принесла їм особливе задоволення.

Наталя Роговська, випускниця: "Коли я одягнута в вишиванку, я почуваю себе гордо, тому що я відчуваю зв'язок з моєю країною. А особливо, коли вишиванка вишита руками моїх рідних, моїх найдорожчих людей, які вклали у цю вишивку свою любов, частинку своєї душі, особливо приємно носити таку вишиванку".

Павло Тютюнник, випускник: "Цю сорочку вишивали мені дві найдорожчі для мене людини – мама і бабуся. За основу взялася лляна сорочка, вона є дуже вільною і в ній гарно себе почуваю. В основі сорочки використали чорні та червоні нитки. Червоний колір – це є любов до життя, любов до природи, до світу, а чорна нитка тут використовується як земля, як дорога додому. Щоб кожен раз, коли б я не був вдома, я вдягався цю сорочку і завжди знаходив дорогу додому".

Учасники журі зізнаються: обрати переможців буде складно. У минулі роки власники десяти кращих робіт отримували по тисячі гривень. Цього року, можливо, розподіл буде іншим, бо планують обрати не 10, а 20 кращих робіт-учасників конкурсу.

Леся Гапон, завідувач сектору Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу: "Результати конкурсу залежатимуть від того, наскільки підприємливими, артистичними, виявляться учасники цьогоріч".