додому культура До 70-річчя з Дня створення Української Дивізії “Галичина” в музеї політв’язнів відкрили...

До 70-річчя з Дня створення Української Дивізії “Галичина” в музеї політв’язнів відкрили експрес-виставку

870

Документи, фотографії, оригінали та копії військового спорядження Дивізії "Галичина" можна побачити в  історико-меморіальному музеї політичних в'язнів, що на вулиці Коперника в Тернополі. Там відкрили експрес-виставку, присвячену сімдесятій річниці від Дня створення Української Дивізії "Галичина".

Документи та фото, що представлені на виставці в Тернопільському історико-меморіальному музеї політичних в'язнів розповідають про історію створення та діяльність Дивізії "Галичина". Також в музеї можна побачити оригінали, копії військового спорядження та копії плакатів із закликами до молоді вступати в дивізію.

Володимир Бірчак, завідувач відділу Тернопільського історико-меморіального музею політичних в'язнів: "Є в нас нагорода "Залізний хрест" – це дуже висока нагорода в німецькій армії, нею відзначили ряд дивізійників, зокрема, Миколу Козака, за його героїчну оборону замку в Австрії. Також є копія чи то пак – реконструкція нарукавної нашивки з левом та трьома коронками і наременна пряжка з написом "З нами Бог".

Багато суперечок виникає сьогодні про стосунки між дивізією "Галичина" та УПА. Як каже Володимир Бірчак, вступ у дивізію Галичину зовсім не суперечив принципам та ідеям УПА, під час воєнних дій між цими двома арміями не було жодного бою. Навпаки "Галичина" всіма способами допомагала воякам УПА. Це були дві сили які діяли з одною метою: захистити український народ. На Тернопільщині живе близько двадцяти людей, що воювали в Дивізії "Галичина".

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: "Сьогодні планується впродовж кількох днів відзначити грамотами, відзнаками обласної ради цих людей, в такий спосіб вшанувати їх героїчний вчинок".

Під час виставки в музеї презентували книгу Вольфа-Дітріха Гайке "Українська Дивізія "Галичина". Вольф-Дітріх Гайке, каже ініціатор виходу книги Ігор Аркуша, не був приналежний до жодної партії, він не був нацистом, він був солдатом з діда-прадіда, народився в Прусії.

Ігор Аркуша, ініціатор виходу книги "Українська Дивізія "Галичина": "Він описував українців без жодних політичних симпатій чи антипатій, людина розсудлива, холодно, гарно текст поданий, він описав українців як вояків, чим вони відрізняються від німців в бою, як вони себе поводять, звичаї, чого можна повчитися в них німцям і навпаки. Дуже він цікаво описує українців в побуті, він ділив з ними всі фронтові незгоди".

Триватиме експрес-виставка, присвячена 70-й річниці від Дня створення Української Дивізії "Галичина", в історико-меморіальному музеї політичних в'язнів впродовж місяця.