додому надзвичайне Підтоплень житлових будівель і сільськогосподарських угідь весняна вода не спричинила

Підтоплень житлових будівель і сільськогосподарських угідь весняна вода не спричинила

602

Підтоплень житлових будівель, об'єктів соціально-культурного призначення, сільськогосподарських угідь, цвинтарів, сміттєзвалищ, складів із хімічно небезпечними речовинами на Тернопільщині нема. Як запевняють в управлінні з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації, не постраждали від весняного водопілля і водозабір Чорткова та криниці у селах області.

Ситуацію із таненням снігу та рівнем води у водоймах Тернопільщини продовжують відслідковувати. Влада області каже, що пік весняної води, що припав на кінець минулого тижня, на Тернопіллі вже минув, ситуація стабілізується, рівень води у ріках падає, хоч визна: зовсім без проблем весняне водопілля цьогоріч у нашій області не минуло.

Провалля посеред центральної вулиці села Сороцьке Теребовлянського району принесло весняне водопілля у ці вихідні. Тепер треба з'ясувати, чому і скільки грунту вимила вода з-під дороги і засипати яму надійно. Довелось і скеровувати в інший бік, аби не було біди, русло захаращеного сміттям потічка біля Хоросткова, розповідають в управлінні з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдежадміністрації. Та все це, каже влада, – дрібні неприємності в порівнянні із тим, які могли би бути наслідки затоплення Бережан чи Підгаєць, якби поетапно не спускали воду з Бережанського водосховища.

– Було знято і приспущено шандори, відбувався такий помірний спуск води і витримався той водний режим. На жаль, були рідтоплені городи в Жукові Бережанського району, вода підійшла до господарських будівель на подвір'я, но це неможливо було уникнути, тому що ми могли або затопити Підгайці, або верхів'я там і тому регуляція проходила дві доби води. Чергували працівники водних ресурсів, міської ради, районної дежадміністрації Бережанської. Вже в неділю зупинився підйом води і пішов спад води в Золотій Липі. Були незначні підтоплення по Збручу – це Мислова, і по нижній течії також були незначні підтоплення, вихід на заплаву, до будівель не дійшло. На сьогодні нема підтоплень будівель житлових. Є вода в підвалах, в льохах, – розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації Василь Майка.

Погодинно відслідковувати ситуацію із рівнем води в річках та ставках області, а також у зонах ризику підтоплень відповідні служби не перестають і зараз, запевняють в управлінні з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації. У разі чого допомагати людям стовідсотково готові будь-якої хвилини. А загалом у цьогорічній ситуації із весняним водопіллям на Тернопільщині нічого надзвичайного обласна влада не бачить.

– От сьогоднішнє водопілля, яке є в області, це типове водопілля 80-70-х років. І воно пройшло в нормальному режимі, просто ми відвикли від цього і трошки наробили паніки. Але завдяки нашій інформаційній взаємодії, доведенню інформації до населення, вдалося зберегти ту ситуацію і вона не вийшла в таку кричущу, панічну, що люди переживали і так далі. На сьогодні ситуація стабільна, на всіх ріках внутрішніх йде повільний спад води. Хвиля та, яка була з суботи, 6-7 квітня, пройшла. Йде, як я вже говорив, на Івано-Франківщині, Дністер вже півметра, відповідно, вода спадає і рівень нормальний і понижений. Вся ситуація на контролі, – каже Василь Майка.