"Учи неложними устами сказати правду". Виставку із такою назвою до Шевченківських днів відкрили сьогодні у Державному архіві Тернопільської області. До 199-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря виставили документи і фото, що пов'язують Шевченка з Тернопіллям.
Книжковий розділ виставки містить Кобзар різних років видання та книги про Шевченка, є й розділ, присвячений пам'ятникам та пам'ятним знакам Тарасу Григоровичу у нашій області. Готуючи щороку шевченківські виставки, завжди знаходиш щось нове, кажуть архівісти, бо творчість та життя Великого Кобзаря – неосяжна й досі.
Юрій Гумен, директор Державного архіву Тернопільської області: "З кожним роком ми відкриваєм Тараса Шевченка кожен для себе по-новому, яскраво із великим таким душевним трепетом".
Найцінніший експонат архіву та виставки – розпорядження, що дозволяло художнику Шевченку малювати Почаївську лавру. Є й документи, представлені широкій громадськості вперше.
Ольга Дишлюк, головний спеціаліст відділу Державного архіву Тернопільської області: "Це є інформація про проведення концерту, присвяченого Тарасу Шевченку, датована 1911 роком. І цей концерт проходив в залі Міщанського братства в Тернополі, і на цьому концерті виступив один із учнів Української державної гімназії Йосиф Сліпий".
Григорій Шергей, начальник управління культури Тернопільської облдержадміністрації: "Один із перших пам'ятників Тарасу Григоровичу Шевченку є пам'ятник на Тернопільщині в селі Бурдяківці Борщівського району, який був встановлений у 1911 році з нагоди 50-ї річниці з дня смерті Тараса Григоровича Шевченка".
Думаючи вже про двохсотліття генія українського народу, влада Тернопільщини основні заходи на рік наперед уже продумала.
Юрій Желіховський, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "Цей сьогоднішній наш захід дає старт святкування в області двохсотріччя Великого Кобзаря і розпорядженням голови Тернопільської облдержадміністрації прийнято ряд заходів, які будуть відбуватись в цей період в області".