Зі своїми юними читачами у тернопільській бібліотеці-музеї “Літературне Тернопілля” зустрівся письменник Роман Росіцький.
На зустріч з Роман Росіцьким прийшли читайлики шостого класу п’ятої школи Тернополя. Казка, фантастика, вірші, сценарії дитячих свят – педагог, письменник і поет Роман Росіцький працює в різних напрямках. Його приязно сприймає аудиторія і діти часто заходяться від сміху. Багато творів пана Романа саме для них. «Лук Нічної Громовиці» – з цією книгою Роман Росіцький прийшов до дітей. Каже, писати для них, складно і відповідально.
– Треба бути лаконічним. Це тільки в дорослих книжках можна дозволити собі якісь роздуми, якісь рефлексії, а дитяча дітература вимагає конкретики. Дитина повинна зацікавитись насамперед сюжетом. Якщо ти дитину не захопив сюжетом, то вважай, що читача мати не будеш, – розповідає письменник Роман Росіцький.
Діти читати не перестають, запевнив нас письменник, але тут важлива промоція. Чи заохочують дитину читати в сім’ї, в школі? Не заставляють, а саме зацікавлюють. Так має діяти і письменник.
– Зачитував уривки з тексту і коли сказав, що все, далі я розповідати не буду, то я чув такий приємний для себе звук: “Аааай, а що ж далі буде?” Це вселяє довіру, повірте. Вчити дітей книжкою неможливо. Принаймні, якщо письменник ставить собі за мету когось навчити, то ця книжка успіху мати не буде. Письменник повинен отримувати задоволення від самого процесу писання, – каже Роман Росіцький.
Складний економічний час впливає і на книговидання. У 90-х письменники видавали себе самі. Зараз друкуються у великих видавництвах, але там редактор, беручи рукопис прораховує, насамперед, ризики продажу. Впливає на ціну вітчизняних книг і валюта, бо папір переважно купують за кордоном. Проте Роман Росіцький вірить у кращі часи. Додають оптимізму вдячні читачі.
– Маю надію, що ситуація зміниться і через рік два повернеться стара практика, коли будуть приходити пачки книжок по бібліотеках дитячих.