Тернопільська обласна прокуратура провела 400 перевірок у природоохоронній сфері. За ними розпочали 14 кримінальних проваджень. До відповідальності притягнули 200 посадовців з органів державного контролю, які не належно виконували службові обов’язки, каже обласний прокурор. Пріоритетним залишається напрямок додержання законів щодо використання надр землі.
– Особлива увага приділялася нами у надрокористуванні. В цій галузі розпочато 7 кримінальних проваджень, 6 з них вже направлено до суду. Було встановлено, що керівник одного з підприємств з Теребовлянського району самовільно без отримання спеціальних дозволів користування надрами впродовж 2012-2014 років організував незаконне видобування каменю-пісковику на території однієї з сільських рад Теребовлянського району, – розповідає прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич.
В Україні триває реформування прокуратури. Зокрема зміни торкнуться природоохоронного прокурора. Такої посади не буде.
– Таке бачення генеральної прокуратури, що в зв’язку з відмовою здійснення функції загального нагляду природоохоронної прокуратури і транспортної прокуратури не буде. Ці прокуратури на даний момент вирішується питання про їх ліквідацію і минулого тижня ми подали свої пропозиції щодо змін у штатному розписі, – каже Юрій Гулкевич.