додому освіта Тиждень залишається до початку ЗНО

Тиждень залишається до початку ЗНО

709

Тиждень залишається до початку зовнішнього незалежного оцінювання. У суботу, 31 травня, одинадцятикласники святкуватимуть випускний вечір, а вже у вівторок, 3 червня, писатимуть перше тестування з іноземної мови. На це ЗНО зареєструвалося більше 2 тисяч абітурієнтів, більшість з них – складатимуть англійську мову.

Правила участі у ЗНО прості. Із собою обов'язково треба мати паспорт чи свідоцтво про народження, сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти та запрошення-перепустку. Розпочинається тестування об 11 годині. Прийти у пункт тестування потрібно найпізніше – 10:50. Із собою можна мати воду у прозорій пляшці і обов'язково дві ручки з чорною пастою. Організатори радять напередодні тестування навідатися у пункт тестування, щоб достеменно знати, де він знаходиться. Запрошення учасники отримують одночасну на свою домашню адресу поштою, а також електронним способом на персональній сторінці в інтернеті. Вони однакові і обидва запрошення – достовірні.

– Єдине, що непокоїть і нас, організаторів тестування, і самих абітурієнтів: ще не всім на домашню адресу прийшли запрошення на тестування. Це зв'язано, очевидно, з проблемами фінансування, але ці запрошення є на персональних сторінках. Тому за номером сертифіката і пінкодом потрібно обов'язково зайти на свою персональну сторінку і роздрукувати це запрошення. Так наші абітурієнти знатимуть і адреси пунктів тестування, і дати, коли будуть складати ці тестування, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО і моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Під час самого тестування проведуть так звану технологічну перерву. У клас зайде спеціальна комісія, яка перевірить розсадження абітурієнтів, і, ймовірно, металодетектором перевірять наявність технічних засобів. Тому телефон чи інші прилади організатори радять одразу залишити на столі для особистих речей. Також абітурієнтам радять задля успішного написання ЗНО зосередитися, не відволікатися на розмови і не старатися кудись підглянути. Взагалі ніяких додаткових матеріалів на тестування радять не брати. За списування і користування технічними засобами минулоріч з тестування вилучили десять вступників.

– У нас є від 35 до 80 навіть питань тестів, тому за такий час списати щось… Можна одне питання, можна два питання, але не більше. Тим паче, що ми налаштовуємо наших працівників на те, щоб вони строго контролювали абітурієнтів. Ми усім створюємо однакові умови, а коли хтось списує, а хтось ні, то це вже не однакові умови і тим самим ми порушуємо умови проведення тестування, – каже Юрій Шайнюк.