додому Головні На Тернопільщині викрили міжрегіональну групу наркоторговців, які розповсюджували заборонену речовину серед підлітків.

На Тернопільщині викрили міжрегіональну групу наркоторговців, які розповсюджували заборонену речовину серед підлітків.

145

Масштабна наркомережа та мільйони незаконно зароблених гривень. На Тернопільщині викрили міжрегіональну групу наркоторговців, які розповсюджували заборонену речовину — кратом — серед підлітків. Наркотик, схожий на зелений чай, потрапляв до України з-за кордону, а збували його через закриті телеграм-канали. Правоохоронці провели одночасно 80 обшуків у 15 областях і вилучили сотні кілограмів небезпечного порошку. Подробиці розкаже далі наша Олена Чепіль.

Наркотик, схожий на зелений чай, який викликає залежність. Саме його масово почали вживати підлітки — школярі 12–13 років. У Тернополі виявили продаж забороненої речовини — кратому. Її розповсюджували серед молоді просто у школах та розважально-відпочинкових закладах. Звичайна пильність офіцерки освітньої безпеки стала першим кроком до викриття масштабної наркомережі, що діяла в Україні.

“Офіцерка служби освітньої безпеки помітила нетипову підозрілу поведінку дітей. В неї була підозра, що вони можуть знаходитися в стані наркотичного сп’яніння”, – зазначає начальник ГУНП в Тернопільській області Сергій Зюбаненко.

Згодом цю інформацію підтримали експерти. Виглядає така наркотична речовина, як звичайний зелений порошок. За кольором і запахом нагадує популярний напій — матчу, тому залишалася непоміченою для оточення. Злочинці поширювали «Кратом» не лише на Тернопільщині, а й у Києві та Івано-Франківській області. Лише за тиждень вони збували близько 50 кілограмів наркотиків через закриті Telegram-канали.

Під час спецоперації правоохоронці одночасно провели 80 обшуків у 15 областях. Наразі затримали 21 людину, 29 — отримали підозри, серед них і п’ятеро неповнолітніх. За пів року злочинці продали близько 10 тонн наркотиків, заробивши 300 мільйонів гривень. Фігурантам загрожує позбавлення волі – від дев’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Попри масштабну операцію, правоохоронці закликають батьків бути уважними. Адже невеликі залишки можуть і досі зберігатися у підлітків.