додому Новини У кількох найбільших супермаркетах Тернополя сутєєво подорожчали продукти.

У кількох найбільших супермаркетах Тернополя сутєєво подорожчали продукти.

957

У кількох найбільших супермаркетах Тернополя сутєєво подорожчали продукти. Борошно, гречка, манка, рис, молоко та масло, яйця, цукор – зросли у ціні найбільше. Інспекція цін промоніторивши 8 супермаркетів та ще кілька дрібніших магазинів, зареєструвала різкий стрибок цін. Офіційно причин здорожчання не пояснюють, посилаючись на підвищення вартості товару з боку гуртовиків. Тим часом регулювати надбавки більшості цих продуктів держава не має права.

Якщо ще кілька днів тому яйця у кількох супермаркетах вартували 45 копійок за штуку, то нині у тих же магазинах їх цінник змінився на 89 копійок за яйце. Стовідсоткове здорожчання, зокрема яєць, в Інспенкції цін пояснюють так:

– Якщо раніше яйця продавались по 45 копійок поштучно, торгова марка "Від доброї курки" – це Киівська птахофабрика виробник – то за рахунок припинення реалізації цих яєць, а поступлення наших місцевих "Добре яйце", відбувся досить суттєвий ріст.

Молоко та масло подорожчали також. Відповідно на 2% і 5 % відсотків. Пояснення здорожчання цих продуктів – підвищення вартості з боку гуртовиків. Серед тих виробників, які наразі не підвищували ціну молочних виробів – Кременецький молокозавод, каже Андрій Кінах, і наводить конкретний приклад на скільки у супермаркетах буквально за один день змінились ціни на масло.

– Наприклад, в магазині "Сільпо" відбулось підвищення рівня роздрібної ціни на масло жирністю 0,3% пачка 0,2 кг торгової марки "Яготин" на 15 гривень за один кілограм. Тобто пачка зросла на 3 гривні, ріст становить майже 20%. Аналогічно масло торгової марки "Простоквашино" жирністю 73% зросло на 16 %, – говорить головний спеціаліст сектору у Тернопільській області Державної інспекції України Андрій Кінах.

Далі у списку подорожчання – цукор. Ще два дні тому в одному з супермаркетів кілограм розсипного цукру вартував 7 гривень 95 копійок, а нині його ціна 9 гривень 13 копійок, відразу на 15%. А ще борошно, гречка, манка та рис, практично усі соціально значимі продукти, які доводиться  купувати найчастіше. Чому? Пояснень немає.

– Ну, можливо, все таки зросли витрати на збут, оскільки відбулось підвищення вартості нафпродуктів, але не на такий відсоток однозначно мало б відбутись підвищення, – вважає Андрій Кінах.

Андрій Кінах каже, саме зараз новий Уряд мав би дослухатись до пропозицій місцевих фахівців. Чимало експертів пропонують бодай тимчасово ввести мораторій на підвищення вартості найважливіших та необхідніх продуктів. А ще – внести зміни до українського законодавства,  бо на більшість продуктів регулювати надбавки  держава не має права.