Хмарні технології або cloud стали одним з основних інструментів у методиці devops. І на цій темі повинен знатися кожний девопс-інженер. Розбираємося, що таке хмарні технології.
Переваги та недоліки хмарних технологій
Визначення “хмара” з’явилася на початку XXI століття. За цією назвою ховалися сервіси, які надають обчислювальні ресурси користувачу через інтернет. Всі обчислення можна робити просто у вікні браузера на локальному ПК. При цьому вся необхідна інфраструктура знаходиться на віддаленому сервері – хмарі. Ось чому хмарні технології дістали таку назву. Бізнес дуже швидко оцінив переваги хмарних технологій. Ось вони:
- легкість використання та розгортання;
- покращена гнучкість та масштабованість;
- унікальна доступність. Можливостями cloud devops-інженери можуть користуватися з будь-якого пристрою з підключенням до інтернету;
- автоматичне оновлення та підтримка;
- зменшення витрат;
- підвищена надійність і безпека бізнес-процесів.
Але у хмар є і певні мінуси. Зокрема, це необхідність постійного підключення до інтернету, залежність від хмарного провайдера та їхня обмежена пропускна здатність.
Доцільність впровадження хмарних технологій прораховують не тільки девопси, а й менеджери різних рівнів. Ці спеціалісти здатні покращити будь-які бізнес-процеси. А отримати необхідні базові знання та навички можна, закінчивши менеджмент курси. У Комп’ютерної школи Hillel представлені програми навчання для менеджерів різних напрямків.
Клауд і DevOps
Використання хмарних сервісів і DevOps-підходу дозволяє компаніям більш ефективно створювати та підтримувати складні програми, тестувати та розгортати нові функції до них. Ось основні види хмарних технологій:
- зберігальні сервіси;
- сервіси обчислень;
- сервіси баз даних;
- сервіси мережевої інфраструктури;
- сервіси інтернету речей;
- сервіси штучного інтелекту.
Ці технології хмарних сервісів можуть використовуватися кожна окремо, кілька штук разом або у поєднанні з іншими комплексними сервісами.
AWS, Azure, GCP
Amazon Web Services, Azure та Google Cloud Platform є найпопулярнішими провайдерами хмарних послуг. Ось їхні переваги:
- AWS. Досвідчений провайдер, у якого є основні види сервісів. Також AWS розвиває нові та інноваційні сфери. Є гнучка система кредитів і знижок.
- Azure. У провайдера трохи менше можливостей, ніж в AWS. При цьому Ажур девопс-командам дає можливість інтеграції з такими програмами як Cray, Databricks, NetApp, Red Hat, VMware.
- Google Cloud Platform. Сервіси майже такі, як Azure та AWS, але вигідніші умови оплати. У хмарних технологіях Google робиться ставка на Big Data, машинне навчання та аналітику.
Хочете знати більше про принцип роботи хмари або як вибрати для проекту оптимальний хмарний хостинг? Це не так і складно. На допомогу слід звертатися до Hillel. Хутчіше записуйтесь на DevOps курси, де, окрім хмарних технологій, опануєте принципи автоматизації інфраструктури, навчитесь керувати конфігурацією, впроваджувати системи контролю версій та ще багато цікавого.
За матеріалами: https://ithillel.ua