додому благоустрій 8 травня – Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

8 травня – Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

513

Сьогодні в світі відзначають Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Його заснували на честь швейцарського гуманіста Анрі Дюнана, який народився 8 травня 1828 року. З його ініціативи вперше стали створювати групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв. Діє Червоний Хрест і в Україні. На Тернопільщині у Червоному Хресті працює сто людей, 85 із них – медичні патронажні сестри, які опікуються літніми людьми.

Ірина Соляник головою Чортківської районної організації Товариства Червоного Хреста працює близько 30 років. За цей час вдалося допомогти багатьом потребуючим, каже пані Ірина. Бути поруч із людьми, які належать до найуразливіших верств населення, знати їх конкретні потреби і допомогати – саме в цьому полягає гуманне покликання Товариства Червоного Хреста. Справжнє милосердя – це насамперед конкретні дії.

Ірина Соляник, голова Чортківської районної організації Товариства Червоного Хреста України: "Колектив в нас стабільний, це люди, які мають почуття відповідальності, людяності, доброти і милосердя. Бо є категорія людей, які потребують особливого догляду. Вони інколи хочуть не тільки виконання маніпуляцій, назначених лікарем, а й бути співрозмовником, бути порадником. Інколи просять купити продукти в магазині, інколи на базар наші медсестри ходять. Тобто вони виконують не лише медичну, а й соціально-побутову допомогу".

Попри майже столітню історію організації активісти Червоного Хреста на місці не стоять. Щороку з'являються нові проекти та акції.  

Олександра Бригадир, голова Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України: "В нас дуже багато є чим похвалитися, тому що робота дійсно ведеться, робота нелегенька, робота дуже важка, але незважаючи на економічні кризи в країні, ми всеодно працюємо, бо наша організація Міжнародна. Наші одинокі люди похилого віку кожен день нас чекають, через те, незважаючи на кризи, ми мусимо працювати і дарувати радість".

Щороку потребуючих в Україні стає більше, кажуть у Червоному Хресті. Жертвують набагато менше, ніж є людей, яким справді терміново потрібна допомога.

Олександра Бригадир, голова Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України: "Понад 3,5 тисячі людей обслуговуємо – це люди похилого віку, з них 1,2 тисячі – лежачі, що не виходять з своїх квартир. Звичайно, таких людей, що потребують є набагато більше, але це не від нас залежить, бо є програма "Патронажна служба", гроші виділяються тільки на таку кількість патронажних сестер".

З нагоди 95-ї річниці Червоного Хреста в Україні та Міжнародного дня цієї оганізації в Тернополі в Українському домі "Перемога" відбулися урочистості, нагородили кращих червонохрестівців.