додому Головні 7 грудня – Всесвітній день української хустки

7 грудня – Всесвітній день української хустки

1820

Сьогодні, 7 грудня Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі воно відразу ж набуло статусу всесвітнього.

День української хустки почали відзначати з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Започаткували його, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Дівчата та жінки раніше носили хустку впродовж усього року. При цьому вона була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки — темні, вдови — чорні.

Цього дня з нагоди свята українки в різних країнах світу беруть участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою». Суть його полягає в тому, щоб одягнути хустку, сфотографуватися в ній, після чого викласти світлину в соціальних мережах із тематичними хештегами.

Християни східного обряду 7 грудня християни відзначають церковне свято на честь святої великомучениці Катерини. Великомучениця Катерина вважається покровителькою шлюбу і щасливого сімейного життя. Їй моляться про хорошого нареченого, міцний шлюб і легкі пологи. Молодь на Катерину влаштовувала гонки на санях, а діти грали в сніжки і ліпили сніговиків. Із приходом Катерини зазвичай вже починалися морози. Старі люди говорили:«На святу Катерину ховайся під перину».