додому Головні 50 тисяч вареників, 13 тисяч пельменів і 800 літрів голубців – для...

50 тисяч вареників, 13 тисяч пельменів і 800 літрів голубців – для бійців АТО

492

vlcsnap-2015-03-05-16h17m33s3950 тисяч вареників, 13 тисяч пельменів і 800 літрів голубців відправили бійцям у зону АТО тернопільські господині за три тижні. Окрім цього воїни отримали сухі борщі, мелене сало з часником, а ще різдвяні набори і смачні валентинки. Тернополянки докладають максимум зусиль, щоб приготувати щось смачне і урізноманітнити харчування українських бійців. Планують підготувати і великодні набори, тому запрошують всіх долучатися.

Майже 3 тисячі сухих борщиків передали тернополянки для українських військових. Почистили і запакували п’ять мішків часнику. Більше двох з половиною тисяч зробили “Козацьких наборів” – це сало, хліб і часник. Всього ж використали 25 тонн овочів: буряк, морква, цибуля, картопля, фасоля – в роботу йде усе, що тернополяни приносять у Логістичний центр допомоги для воїнів АТО. Найскладніша ситуація з капустою, яка зараз коштує на ринку 7 гривень за кілограм.

– Ми дістали. Зараз випрошуємо у селах і маємо ще капусту десь на 3-4 недільки і думаю, що ще будуть борщики. Вже капусти не буде так як вона закінчується, а далі буде молода по 40 гривень, то будемо щось інше робити. У нас багато фасольки, то може будемо робити фасолевий суп, то так, ми працюємо, – розповідає координатор акції “Смаколики для учасників АТО” Вікторія Лень.

Планують господині підготувати хлопцям великодні набори. Один розрахований, приблизно, на 20 людей. У набір поставлять дві паски, хрін з бурячком, три кілограми ковбаси, шинки чи бочка, які будуть робити самі, а також спробують варити голландський сир. За допомогою звертаються до підприємців і звичайних тернополян. Кажуть, вони щоразу відгукувалися і допомагали продуктами, тож сподіваються на їхню підтримку і зараз.

– Ми будемо пекти самі паски, то будемо просити людей, хто маю якусь можливість, чи якісь домашні яйця, бо хочемо щось таке їм натуральніше, по-домашньому. Потрібні також: цукати, родзинки, мука, цукор. Ми дріжджі самі закупимо, бо хочимо, щоб було свіже. Нам пообіцяли львівські дріжджі, що по закупочній ціні дадуть. Будемо просити домашній сир, будемо просити хрін, м’ясо, масло, якщо є то переросше сало. Ми хочемо більше запакувати і думаємо, що і вони цього хочуть домашнього, – говорить Вікторія Лень.

Приносити продукти і пожертви потрібно на склад №1 Логістичного центру допомоги бійцям АТО, що на території гуртовні “Галант”, або у Храм перенесення мощей святого Миколая, який знаходиться на вулиці Миру. Там волонтери збираються щочетверга ввечері.