додому суспільство 5 чеських тролейбусів отримають тернополяни цього року.

5 чеських тролейбусів отримають тернополяни цього року.

555

5 чеських тролейбусів отримають тернополяни цього року. Влада міста виділила понад мільйон 400 тисяч гривень на купівлю елекротранспорту. У 2012 році з Чехії до Тернополя привезли 5 тролейбусів, так званих “гармошок”, які раніше експлуатувалися на європейський дорогах, ще 5 – у 2013 році.

Тернопіль не перший рік купує тролейбуси чеського виробництва, які попередньо експлуатували на дорогах європейських країн. Тролейбусний парк міста поповнився вже десятком таких машин.

Ігор Мединський, начальник управління транспорту і зв'язку Тернопільської міськради: "Хочу наголосити, що вони досить успішно працюють на мережі, вони є достатньо комфортними і вони є достатньо вмістимими. І напевно самі пасажири Тернополя зауважали, що таких навантажень на зупинках тільки по тій причині, що дійсно ми цих 10 одиниць випустили на маршрутну мережу, 5 в 12-тому, 5 в 13-тому. Вони є досить об'ємними, одночасно на борт можуть брати до 160 пасажирів".

Новий електротранспорт місто самостійно придбати не може. Варість одного нового тролейбуса – близько 2 мільйонів гривень. Зі слів Ігоря Мединського, держава категорії пільговиків розширює, а от фінансування на придбання чи обслуговування електротранспорту не передбачене взагалі.

Ігор Мединський, начальник управління транспорту і зв'язку Тернопільської міськради: "З 2009 року жодна копійочка не поступила, що стосується ремонту, утримання, купівлі елетротранспорту чи допомога в в ремонті тягових підстанцій. Нам держава дала масу пільгових категорій і дала зрозуміти: ми вам збільшили (бо нині в Тернополі понад 52 тисячі пільговиків), ми вам дали, держава, а ви собі рашайте як і чим їх возити. Тобто це несправедливо, неправильно".

Зважаючи на процедуру тендерних закупівель, а також час на доправлення нових тролейбусів з Чехії, на дорогах Тернополя вони їздитимуть не раніше травня.