додому духовність 26 лютого православні та греко-католики відзначатимуть Прощену неділю

26 лютого православні та греко-католики відзначатимуть Прощену неділю

799

26 лютого православні та греко-католики  відзначатимуть Прощену неділю – останню перед Великим постом. В цей день церква закликає простити один одному всі кривди та з чистим серцем стати на шлях Великого посту.

Попросити прощення та пробачити самому. Прощена неділя – це шанс звільнити своє серце від образ, помиритися з ближніми, забути про сварки та ворожнечу. В цей день священники згадують події, пов’язані з вигнанням перших людей з раю та наголошують, що щире каяття один перед одним та прощення своїх кривдників – головне в переддень Великого посту.

– Ця неділя – Сиропусна, про вигнання з раю. Який може мати наслідок, коли людина не буде проявляти милосердя, любові, коли не буде відчувати Божу справедливість за свої діяння. Може дуже багато втратити – втратити небесні оселі. Тому церква пропонує цей чин прощення, щоб вступити у Великий піст достойно, – розповів отець-сотрудник Тернопільського катедрального собору УГКЦ о. Андрій Янішевський.

У цей день у храмах на літургії прихожани слухають біблійні читання, де йдеться про духовне очищення та примирення з ближніми. А ввечері здійснюється особливий чин – прощення, під час якого духовенство храму, а також парафіяни перепрошують один в одного.

У прощену неділю останній раз вживаються продукти тваринного походження. І вже наступного дня для християн, які очистили свою душу від образ – розпочнеться 40-денний Великий піст.