додому Головні 25 грудня у римо-католиків всього світу Різдво Христове

25 грудня у римо-католиків всього світу Різдво Христове

614

vlcsnap-2014-12-25-17h06m52s12Христос народився! Сьогодні у римо-католиків всього світу Різдво Христове. У Тернополі в костелі на Східному масиві  відправили святкові Служби Божі польською, англійською та українською мовами. Для римо-католиків Різдво – день всепрощення і найсвітлішої радості.

Римо-католицька парафія у Тернополі нараховує понад 800 людей. Католики традиційно розпочинають святкування Різдва напередодні. Після Святої вечері йдуть до церкви на Пастерку – службу Божу, яку відправляють опівночі. Розбіжності календарів: григоріанського та юліанського призводять до різних дат святкування Різдва Христового, але сутність та дух Різдва залишаться незмінними, наголошують священики. Щоправда цьогорічне Різдво особливе, з сумом його зустрічали сім’ї, в яких за святковий сіл так і не сіли батьки, брати, чоловіки.

– Пригадав слова Владики Семенюка, він говорив, що буде Україна, вільна, добра, велика, але треба ще трохи постраждати. Бачите, є певна тінь на ті свята. Однак радіймо, бо Бог сильніший і ми подолаємо ті перешкоди для миру і добра, – говорить настоятель римо-католицької парафії Тернополя о. Андрій Малиг.

Щороку народження Христа нагадує, що Бог пам’ятає і любить кожного. Він бажає всім миру і добра, щоб зірка, яка зійшла над Вифлиємом під час його народження, освітлювала шлях до добра і щастя.

– Хочу привітати і побажати, щоб радість була сильніша, однак мир увійшов у наші серця. Бажаю всім жителям міста, Тернопільщини, України, щоб Божа дитина принесла нам і мир, і радість, і надію на краще майбутнє. Мир і в сім’ях і зовнішнього. Щоб серця людей помінялися, щоб навіть закам’янілі серця помінялися, щоб ми стали дітьми Божого подобання. Того кращого майбутнього бажаю усім від щирого серця. Христос народився! – каже отець Андрій.