додому Головні 23 травня тернополян закликають вшанувати героїв та взяти участь у марші

23 травня тернополян закликають вшанувати героїв та взяти участь у марші

659

vlcsnap-2016-05-20-18h31m05s931Марш у вишиванках, концерт патріотичної пісні, покладання квітів до пам’ятників, – усі ці заходи відбуватимуться у Тернополі, в понеділок, 23 травня у День Героїв. Розпочнеться  вшанування пам’яті Героїв о 17 год. святковим маршем у вишиванках, під час якого тернополяни пройдуть проспектом С.Бандери, по  вулиці Руській та до Театрального майдану. Після цього відбудеться покладання квітів та концерт.

День Героїв — це щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків, борців за волю України. Передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. В Україні цей день відзначають 23 травня, але святкові та вшанувальні заходи проходять упродовж тижня, на який припадає свято.

– 23 – це, безпосередньо, той день коли українці вшановують День героїв. У нас є традиція збиратись і йти колоною через місто у вишиванках. В 17:00 біля літака ми всі збираємось. Але цього річ це не просто буде хода, а цьогоріч ми попросили, щоб кожен дав інформацію із закладів хто був бійцем АТО, хто брав участь на Майдані, тобто буде вшанований кожен поіменно. Не просто буде іти колона, а вшановані поіменно герої козацької доби, січові стрільці, герої УПА, герої небесної сотні, герої АТО, – каже начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик.

Окрім цього до Дня героїв у Тернополі відбуватимуться й традиційні заходи: уроки пам’яті, виставки у школах, зустрічі у музеях, покладання квітів та концерти. Участь у святковому марші вишиванок – марші героїв, може взяти кожен тернополянин. Проходитиме він по проспекті С.Бандери, далі вулицею Руською до Театрального майдану. На майдані учасників маршу чекатиме сюрприз.

– Цією колоною повністю ми проходимо від літака до Театрального майдану і о 19:00 тут уже на цьому місці буде виступ відомого гурту “Тінь сонця”. Ми вибирали спеціально той гурт, який один з небагатьох не боїться їздить на передову. І для тернополян це буде такий своєрідний подарунок, – говорить Олександр Смик.