додому благоустрій 23 та 24 квітня “Тернопільводоканал” промиває водопровідні мережі

23 та 24 квітня “Тернопільводоканал” промиває водопровідні мережі

594

Перший у цьому році день без води живуть тернополяни. "Тернопільводоканал" почав весняне промивання водопровідних мереж. Відновлювати водопостачання у місті почнуть 24 квітня. А поки городянам доводиться користуватися запасами води. Не гають часу і комунальники. Про тернопільську воду – Ольга Савуляк.

Ольга Савуляк, журналіст: "Характерне бурчання і ні краплі води. Тернопільські крани профнепридатні дві доби. Бо ж "Тернопільводоканал" саме промиває водопровідні мережі. Та комунальники запевняють: скаржитись немає на що, бо після цього з наших кранів потече ще чистіша та якісніша вода".

А це ще вчорашній струмінь. Його було достатньо, аби запастись водою на два дні. Добрі господарі про потреби подбали заздалегідь. У нашого колективу замість зливного баку – кілька трилітрових банок з водою. Крім цього, є чим і руки помити, і з чого кави зробити. Центральне водопостачання у місті завмерло, але робота на будівництві кипить:

– Ми в бочці мали, ще вчора набрали.

– Багато? – Пів бочки набрали.

– На два дні вистачить? 

– Вистачить.

Води немає в кранах, та на полицях магазинів – аж надмір. На період, коли у місті немає води і замовлення більші, кажуть продавці. Бо ж розлітається джерело життя в пляшках, як ніколи.

Вантажник продуктового магазину, пан Андрій, все доставляє новий товар. Вже частину території ковбасного відділу захопив:

– Дехто може взяти блок, хто два. Так, часто виходить.

– Сьогодні вже багато розкупили?

– Багато.

Питну воду люди купують, а для технічних потреб згодиться набрана з колонок-качалок. Про них водоканалівці також подбали заздалегідь. У Тернополі таких майже 30. Проте гаряча пора у комунальників почалась саме сьогодні. Роботи безліч, а час обмежений. Швидше, як за дві доби працівники "Тернопільводоканалу" мають замінити запірну арматуру – цього разу два десятки старих засувок на нові, австрійські. Час, коли у трубах немає води – золотий для таких робіт. В іншому випадку вони б зайняли не один тиждень.

Ганна Загородна, начальник відділу водопровідно-каналізаційних мереж КП "Тернопільводоканал": "Навіть важко сказати, думаю, що то до місяця, навіть більше часу… Задіяно зараз в нас до 60 чоловік, працюють на мережах… Ми сьогодні працювати будемо може до завтрашнього ранку, люди настроєні оптимістично".

Оптимізм комунальників поділяють не всі тернополяни. Дехто скаржиться, каже Ганна Загородна.

Ганна Загородна, начальник відділу водопровідно-каналізаційних мереж КП "Тернопільводоканал": "Частіше скаржаться, ніж дякують. Дуже рідко дякують".

Та комунальники зла не тримають. Просять вибачити за незручності. Воду у домівки тернополян обіцяють повернути вчасно. У декого вона потече вже у першій половині дня, 24 квітня. У решти – до кінця доби.