додому культура 22 грудня Тернопільська обласна філармонія відзначить 75-річчя

22 грудня Тернопільська обласна філармонія відзначить 75-річчя

479

filarmoniaНа своє 75-річчя запрошує Тернопільська обласна філармонія. Ювілей відзначать 22 грудня спеціальним концертом за участі усіх колективів та солістів філармонії. Обіцяють багато нового й цікавого.

Тернопільську обласну філармонію заснували у 1939 році. Відтоді і досі заклад невпинно працює, пропагуючи музичне мистецтво й розвиваючи смаки й естетичні погляди слухачів. Сама ж мистецька історія будинку філармонії у Тернополі тягнеться ще з початку 20 століття.

– Вперше тут співала, мала сольний концерт, велика наша землячка відома всьому світові, Соломія Крушельницька. У 1905 і в 1911 році в наших стінах побував Іван Франко, де читав свого славетного “Мойсея”. В 1915-17 роках театр – “Тернопільські театральні вечори” під управлінням, під керуванням Леся Курбаса. І, мені здається, що такі знакові постаті своїм великим талантом освятили наші стіни, – розповідає директор Тернопільської обласної філармонії Ярослав Лемішка.

Тернопільська обласна філармонія гідно продовжила культурно-мистецькі традиції. В її історії і сьогоденні вписані імена та назви колективів, знаних і шанованих в Україні і за її межами.

– Ми сьогодні маємо такий славетний колектив обласної філармонії, який налічує 226 чоловік, от, це більшість Верховної Ради (всміхається), – каже Ярослав Лемішка.


Увесь творчий колектив запрошує відсвяткувати 75-річчя Тернопільської обласної філармонії разом. Увечері, 22 грудня, в концертному залі філармонії прихильникам справжнього музичного мистецтва представлять ювілейний концерт.

– Ми покажемо всі колективи і окремих солістів, це буде дуже цікавий концерт, я хочу Вас запевнити, ми його готуємо давно, і я гадаю, що ті, хто прийде до нас розділити нашу радість, будуть дуже задоволені.

Квитки на ювілейний концерт з нагоди 75 -річчя Теренорпільської обласної філармонії вже в продажу.