додому Головні 18 березня у християн східного обряду розпочався Великий Піст

18 березня у християн східного обряду розпочався Великий Піст

413

З понеділка, 18 березня, у християн східного обряду, тобто у православних та греко-католиків, розпочався Великий піст. Триватиме він до 5 травня — до Великодня.

Великий піст — це найдовший і найсуворіший період для християн, коли варто обмежуватися в їжі чи залежностях. Його ще називається Чотиридесятницею, адже він має 40 днів. Останній тиждень перед Великоднем називають Страсним, однак його виокремлюють від Великого посту і він є найсуворішим у році.

Великий Піст — це час покути, який готує до пережиття найголовнішого християнського свята Воскресіння Господнього. Цьогоріч Великий піст у вірян східного обряду триватиме з 18 березня до 5 травня — саме цього дня у 2024 році відзначають Великдень.

Як треба постити

Священники наголошують, що піст — це не просто період відмови від їжі або розваг, це також час для духовного зростання і покаяння перед Богом. Під час Великого посту важливо зосередитися на внутрішньому очищенні і відновленні духовного зв’язку. Піст також може стати часом для роздумів над своїм життям і духовними цінностями. Важливо присвятити час посиленій молитві і читанню Біблії, щоб зміцнити свій духовний зв’язок з Богом. Також важливо виявляти милосердя до інших, допомагаючи тим, хто в біді, виявляти щедрість та доброту. Піст також може бути часом для вироблення позитивних звичок і відмови від поганих звичок, що заважають духовному зростанню. Також важливо намагатися прощати та шукати прощення від інших, щоб очистити своє серце перед Богом.

Що можна їсти в час посту

Під час Великого посту забороняється вживати в їжу м’ясні продукти, рибу, яйця, молоко, а ще пити алкогольні напої та палити. Дозволяється рослинна їжа (фрукти, овочі, сухофрукти), соління і квашення, сухарі, чай, бублики, гриби, горіхи, чорний і сірий хліб, каші на воді, киселі.

В церкві дозволяють послаблення посту військовим, вагітним жінкам, хворим, дітям, літнім людям та тим, хто подорожує.