додому Новини 170-річчя Івана Горбачевського: урочисте засідання вченої ради ТНМУ провели у рідному селі...

170-річчя Івана Горбачевського: урочисте засідання вченої ради ТНМУ провели у рідному селі вченого

473

Усе своє життя віддав науці. 15 травня минає 170 років з дня народження нашого краянина, видатного вченого Івана Яковича Горбачевського. З 1992 року ім’я освітнього і політичного діяча носить Тернопільський національний медичний університет.

З нагоди ювілею у стінах освітнього закладу відбулося спецпогашення поштового випуску “Укрпошти”, присвяченого Горбачевському. На марці зображені портрет вченого та фотографія одного з корпусів медичного університету.

Із 88 років свого життя Іван Горбачевський прожив за межами України 67. А ось народився видатний вчений у селі Зарубинці поблизу Збаража. Вже 20 років тут діє музей-садиба академіка, який створили силами викладачів медичного університету.

З нагоди пам’ятної дати у батьківській хаті Івана Горбачевського провели виїзне урочисте засідання вченої ради. Цьогоріч Тернопільський національний медичний університет започаткував нову нагороду – «Заслужений професор університету – лауреат медалі Івана Горбачевського».

“Кожного року, починаючи з цього року ми будемо висувати одні кандидатуру, найбільш заслуженого кандидата, найбільш заслуженого професора з університету на таку номінацію”, – розповів ректор ТНМУ Михайло Корда. 

Також на урочистому засіданні вченої ради підбили підсумки конкурсу наукових робіт на присудження премії імені І. Горбачевського. А 14 викладачів Тернопільського національного медичного університету отримали дипломи доцента.