Головна Головні 150-200 викликів щодня надходить на швидку допомогу Тернополя

150-200 викликів щодня надходить на швидку допомогу Тернополя

493

vlcsnap-2014-08-08-16h51m13s232150-200 викликів щодня надходить в центр екстреної допомоги Тернополя. Через сильну спеку, а головно через події в країні, в людей загострюються хвороби. Медики радять не вживати алкоголю, пити багато води і перебувати в прохолодних місцях. Особливо уважно слід стежити за станом здоров’я дітей, літніх людей і хворих.

Чи не найбільше пацієнтів, які звертаються за допомогою до медиків у спеку, мають серцево-судинні захворювання.

– Люди звертають з пониженням артеріального тиску і також з підвищенням, аж до гіпертонічних кризів. Часті серцеві напади, інфаркти міокарда, порушення серцевого ритму. З боку неврологічної симптоматики, люди звертаються з порушенням мозкового кровообігу. Звичайно звертаються і з іншими проблемами: з хворобами органами дихання, порушення функцій кишкового-тракту, травми різного роду, – розповідає заступник головного лікаря центру екстреної допомоги  Ганна Мончак.

Спека небезпечна не тільки сонячними, а й тепловими ударами. Тому, аби вберегтися, потрібно якомога менше часу проводити на сонці, радять медики.

– Я б хотіла більшу звернути увагу таким більш вразливим верствам населення: діткам маленьким, людям похилого віку, вагітним і тим, які вже мають якусь патологію. Часто спостерігаю, коли мами везуть немовлят цілком відкритими під палючим сонцем. В таких діток ще порушені центри терморегуляції, тому до вечора мама вже має наслідки, – каже Ганна Мончак.

Головні убори, одяг з натуральних тканин допоможе легше перенести спеку. У раціоні – менше м’яса та їжі, яка довго перетравлюється і тим самим ще більше перевантажує і без того виснажений організм.


– Їжа має бути легкозасвоювана, неважка, по менше м’ясного, копченого, жареного. Побільше салатів, овочів, фруктів, пити багато рідини. Але правильної рідини. Знову ж таки всі знають наскільки ці газовані напої малокорисні. Але побутує девіз, що хочу і все. Найкраще пити воду, соки, узвар, навіть теплий чи гарячий чай, вчасно випитий зранку – тамує спрагу на довший час, – радить Ганна Мончак.

А ще потрібно мити руки та продукти, куплені в супермаркетах і на ринках. Часто ситуацію ускладнюють самі пацієнти, нехтуючи самопочуттям та займаючись самолікуванням. Особливо це стосується людей з серцево-судинними хворобами.

– Часто надмірна фізична праця, тривале перебування на сонці, провокують серцеві напади, аж до летальних випадків, провокують інфаркти, інсульти. Тому по менше фізичних навантажень і звертатися до лікаря при найменшому дискомфорті у грудній клітці чи з головокружіннями.

Чимало викликів швидкої – безпідставні, кажуть медики і просять також повідомляти, коли пацієнту стає краще і необхідність у швидкій відпадає. А людям із хронічними захворюваннями радять частіше відвідувати своїх дільничних лікарів. Кожна хвилина, яку затрачають медики швидкої допомоги на пацієнта, котрий цієї допомоги не потребує, може коштувати комусь життя.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here