додому здоров'я 15 жовтня в усьому світі відзначається як День білої тростини

15 жовтня в усьому світі відзначається як День білої тростини

397

vlcsnap-2014-10-15-17h19m44s25Життя на кінчиках пальців. 15 жовтня в усьому світі відзначається як День білої тростини, або День сліпих і слабозорих. Із 1970 року його відзначають в усьому світі, в Україні зокрема. Проте лише цьогоріч незрячих вперше привітав Президент.

Вчителю Івану Колосовському йде 68-й рік. Він втратив зір у тритижневому віці. Проте життя веде активне. Щодня їздить по справах містом, проте на його білу тростину увагу звертають нечасто. Тому цей день, каже, своєрідне нагадування.

– Тим людям, які повинні подумати про те, що поруч з ними йдуть незрячі, і що зовсім не коштує ніяких грошей допомогти перейти вулицю. або сказати, куди вам пройти, або сказати в магазині, може вам щось потрібно знайти, – розповідає незрячий, вчитель Тернопільської міжобласної школи для сліпих та слабозорих Іван Колосовський.

Часто його, розповідає, ніби-то не помічають продавці у магазинах. У громадському транспорті зупинки оголошувати почали лише недавно. А самі маршрутки та тролейбуси часто зупиняються посеред дороги. Та такі незручності, говорить Іван Колосовський, не смертельні. І звертається до таких, як сам.

– Не падайте духом! Не думайте, що якщо ви втратили зір, то ви вже втратили все, втратили життя. Людина в один момент втрачаючи зір, відчуває: Боже, як же ж я буду жити – в мене в очах темно, я нічого не побачу, нічого не відчую. Ні, це нічого! Це все проходить!

Андрій Стахів 8 років тому втратив зір через нещасний випадок. Згадує, що було найважчим

– Ходити. Сидіти без роботи.

– Він привик завжди бігати, завжди в роботі, в роботі. А тут раз, таке сталося і вже всьо. Але, як мама розказувала, приходили друзі, допомагали йому, підтримували його. І він став повноцінною людиною, просто то, що не бачить, – каже дружина Наталя Стахів.


Саме підтримка друзів та рідних дозволяє жити нормальним життям. Сліпі та слабозорі люди – багаті на таланти. Вони стають дипломованимии спеціалістами, перемагають на конкурсах, закохуються, одружуються і народжують дітей. І просять зрячих звертати на них увагу, адже світ може раптово перестати бачити будь-хто із нас. Сьогодні вперше в історії нашої держави із Міжнародним Днем білої тростини незрячих України привітав Президент. Тепер, сподіваються у Тернопільському товаристві сліпих, можливо, в Україні нарешті візьмуться вирішувати і їхні проблеми.