додому суспільство 15 років тюрми загрожує письменнику з Тернопільщини

15 років тюрми загрожує письменнику з Тернопільщини

533

Про можливі обшуки попереджає адвокат письменника з Тернопільщини Юхима Дишканта. Хлопець вже з суботи перебуває під цілодобовим домашнім арештом в селі Бодаки Збаразького району. Юхима затримали 20 січня біля станції метро “Арсенальна” в Києві. Письменникові  загрожує 15 років позбавлення волі за організацію заворушень на Грушевського. Сьогодні нам вдалось поспілкуватись з Юхимом Дишкантом.

20 січня в Києві на Юхима Дишканта та його друзів, які просто йшли вулицею додому, напали “тітушки”.

Юхим Дишкант, письменник: "Зупинили нас "тітушки". В одного з моїх друзів на пальто була синьо-жовта стрічка. А вони зараз реагують на синьо-жовтий колір як бик на червоне".

Хлопці почали кликати на допомогу і приїхали міліціонери. «Тітушки» втекли, а Юхима та його друзів забрали беркутівці.

Юхим Дишкант: "За що нас затримали, чому, куди нас везуть, ніхто нічого не говорив і ніяк не представлявся. Те, що це працівники "Беркуту", ми побачили по нашивках".

Хлопцям інкримінували статтю про організацію масових заворушень, яка передбачає 15 років позбавлення волі. Захисники Юхима Дишканта просили звільнити його під особисте зобов’язання, але прокурор погодився лише на домашній арешт, причому цілодобовий, додає затриманий. Відтак письменник не має права впродовж 2 місяців виходити поза межі подвір’я. Юхим Дишкант повідомив сьогодні, що його адвокат попереджає про обшуки.

Юхим Дишкант: " – Очевидно будуть шукати коктейль Молотова, автомати, гранати, те, що вони понаписували в обвинуваченні. Це ж треба тепер все знайти. В обвинувачені в мене написано, що я використовував гранати, травматичний пістолет, бейсбольну биту, ніж, коктейль Молотова, все одночасно.

– З собою у Вас цього всього не було?

– Ні! Навіть маски не було, хоча вони написали, що я був в масці, а за свідченням "Беркуту" вони впізнали мене по рисах обличчя".

Юхим Дишкант сподівається, що влада в Україні зміниться, тоді можна буде розраховувати на реабілітацію. Поки що надіється й на закон про амністію, щоправда не на той, який ухвалений парламентом за ініціативою Партії регіонів.