додому духовність 14 березня у православних та греко-католиків розпочався Великий піст

14 березня у православних та греко-католиків розпочався Великий піст

313

vlcsnap-2016-03-14-17h28m19s544Сьогодні, 14 березня, у православних та греко-католиків розпочався Великий піст. Він встановлений на знак наслідування Ісуса Христа, який постився у пустелі сорок днів та сорок ночей.  Великодній піст – час духовної підготовки  християн до свята Великодня.

Великий піст — це час покаяння, який готує до найголовнішого християнського свята Воскресіння Господнього. Священики радять сприймати його не як обтяження, а як приємний час наближення людини до бога та праці над своєю душею.

– Час Великого посту є тим часом, коли ми маєм можливість заглянути в свою душу, подивитись, де є ті гріховні наші сліди, які треба почистити, які треба повимітати і найперше побачити гріхи в своїй душі. Бо дуже часто складається так, що людина має властивість бачити чужі гріхи – зауважувати їх, вказувати на них, виправляти, а от своїх гріхів людина не бачить, – розповідає настоятель Свято-Духівської парафії с. Гаї Гречинські отець Василь Мокрицький.

У час посту варто обмежити не лише своє тіло. Аби підняти душу до неба, потрібно два крила – піст тілесний та піст духовний.

– Люди, які мають погані звички, напевно, для них буде великим подвигом, коли вони під час посту ці звички покинуть. Курити чи випивати, пити навіть слабоалкогольні напої, пиво, це буде великим подвигом. Хтось любить дуже солодке, і якщо він під час великого посту зможе утриматися від цього, це буде також великим подвигом, – каже отець Василь.