додому надзвичайне 13 людей, серед них одна дитина, втопилися на Тернопільщині цього року

13 людей, серед них одна дитина, втопилися на Тернопільщині цього року

458

13 людей, серед них одна дитина, втопилися на Тернопільщині цього року. Через спеку людей, які купаються у відкритих водоймах, побільшало, і одразу зросла кількість нещасних випадків, кажуть рятувальники. Статистика вперто констатує: понад 70% потопельників перед купанням вживали алкоголь, а 90% нещасних випадків трапилось у непристосованих для купання місцях.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Практично ще не було такого літа, а ми вже маємо з початку року 13 людей, які потонули. 10 числа в Кременецькому районі людина на хуторі потонула. Не знаю з якої причини, але нас навіть не викликали туди, а викликали пожежників, там громадянин сам собі зробив ставок, не знаю, що там був за ставок, бо пожежники відкачали половину того ставка і підняли труп людини 1957 року народження".

18 червня у ставку села Мухавка Чортківського району втопився 57-річний чоловік. Аби відпочинок біля води не закінчився трагічно, рятувальники вкотре закликають людей дотримуватись правил: не заходити у воду нетверезим, не стрибати у водойму, якщо глибина та стан дна невідомі, не організовувати у воді ігри, пов'язані з пірнанням та обмеженням рухів, не залишати у воді дітей без нагляду дорослих, не купатися в непристосованих для цього місцях.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Я хотів би звернутися до дорослих дітей, їх батьків: не купайтеся хаотично в невідведених місцях, не купайтеся в тих місцях, де немає людей. Купайтеся в тих місцях, де можна, де перевірено, де ми знаємо підводний рельєф".

На Тернопільщині є 7 рятувальних станцій – в Тернополі, Ланівцях, Борщеві, Гусятині, Заліщиках, Чорткові і Бережанах, проте єдиним паспортизованим місцем для відпочинку залишається "дальній пляж" на Тернопільському ставі.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Ми б хотіли звернутися до органів місцевого самоврядування – шановні, в області знаходиться більше тисячі ставків і озер, 26 водосхових, виконайте елементарні правила, Ви не порушите ні чинного законодавства, ні бюджетного законодавства, там чітко сказано, що ви повинні відводити місця масово відпочинку для населення. Заставте цих орендарів, в договорах яких не вказано, що вони мають обслуговувати ці місця масового відпочинку, що вони мають охороняти їх. Якщо б ми це практично зробили, то ми б мали 7 паспортизованих пляжів, там, де є охорона".