додому духовність 100 тисяч прочан візьмуть участь у цьогорічній Всеукраїнській прощі до Зарваниці

100 тисяч прочан візьмуть участь у цьогорічній Всеукраїнській прощі до Зарваниці

428

100 тисяч прочан очікують на цьогорічній Всеукраїнській прощі до Зарваниці 13-14 липня. Прибудуть всі члени Синоду єпископів Української Греко-Католицької церкви та Блаженніший Святослав, який у неділю, 14 липня, очолить Архиєрейську Божественну Літургію. Окрім традиційних заходів цього року в Зарваниці передбачена зустріч Патріарха з молоддю, освячення пам'ятника Папі Івану-Павлу другому та нічний духовний концерт для молоді.

Цьогорічна Всеукраїнська проща до Зарваниці присвячена Року віри, яким проголосили 2013-й та з нагоди 1025-ї річниці Хрещення України-Русі.

Кир Василь Семенюк, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ: "Ми чекаємо коло 100 тисяч людей, з Польщі, з Німеччини, будуть єпископи, багато вірних будуть з Канади, з Америки, але більше вони будуть вже на прощі Успення, бо тисячі наших наших людей бажають бути на посвяченні Собору, а вже потім поїхати на прощу до Зарваниці".

Піша проща з Тернополя розпочнеться у п'ятницю, 12 липня, збір о 8:30 ранку біля Архикатедрального Собору. Перший день завершиться у Струсові, впродовж усього маршруту віряни матимуть духовний супровід, зможуть помолитись та висповідатись. Пішим ходом будуть іти не тільки тернопільські священики, є підтвердження від духовенства інших областей України. В суботу, 13 липня, прощу розпочнуть конференцією Патріаршої комісії у справах родини Української Грекокатолицької церкви на тему "Віра в житті родини". Того ж дня впродовж години запланована зустріч Патріарха Святослава з молоддю.

Отець Орест Павліський, голова комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ: "Відповідно до самої зустрічі вже в суботу, має бути зустріч з Патріархом, де має бути щось унікальне, бо я тримаю в руках проект. Коли Патріарх став першою особою нашої цервки, він вирішив це втілити у життя. Тут є відповіді молоді, з 300 запитань та відповідей обрали 100 і ось воно уже вийшло і в Зарваниці буде презентовано. Тому це унікальна така подія".

Поблизу купелі святої Анни освятять пам'ятник Папі Івану-Павлу другому, а прохід з свічками цього року буде супроводжувати два духових оркестри. Опівночі на чудотворному місці відбудеться молебень до Богородиці, освячення води, хресна дорога та духовний концерт.

Отець Андрій Романків, синкел Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ: "В часі цієї прощі є заплановано три головних, ключових моменти, які також будуть приготовляти нас до кульмінації – Великої Архиєрейської святої Літургії, яка розпочнеться о 8 годині ранку 14 липня великим походом та спільним богослужінням".  

Архиєрейську Святу Літургію очолить Блаженніший Святослав. Усіх охочих взяти участь у Всеукраїнській прощі до Зарваниці просять звертатись до управління Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, що на вулиці Січових Стрільців у Тернополі.