додому Головні 10 поранених в Києві перебувають сьогодні в Тернопільській обласній Університетській лікарні

10 поранених в Києві перебувають сьогодні в Тернопільській обласній Університетській лікарні

501

У Тернополі допомагають постраждалим. 10 поранених на Майдані у Києві перебувають сьогодні в Тернопільській обласній Університетській лікарні. В усіх постраждалих – бойові травми, стан їх середньої важкості, кажуть лікарі. Пятьох поранених прооперували. Далі у них тривалий період реабілітації.

Олександр Пронько з Дніпропетровщини на майдан в Київ приїхав ще на початку січня. Чоловік брав участь в самообороні майдану, був на Грушевського, а 18 лютого, коли почалися бої, Олександр разом з іншими витягував поранених, аж допоки куля не влучила у нього самого. Чоловіка віднесли в Жовтневий палац. Постраждалих було так багато, що медики та волонтери не встигали надавати допомогу усім. Далі Олександра госпіталізували в 12 лікарню Києва, там від перебував дві доби, після цього чоловіка привезли в Тернопіль.

– Помінялося відношеня до людей. А те, що кулю отримав не жалію. Я не планую якусь там реабілітацію, як тільки я почую, що хоча б за допомогою ціпка, палички можу передвигатися, я зразу поїду в Київ, бо воно мені як рідне все стало. Буду продовжувати і навіть після розходу майдану планую заселятися в Києві, – розповідає Олександр Пронько, поранений в Києві, родом з Дніпропетровщини.

Кулю навиліт в коліно отримав і мешканець Кіровоградщини Анатолій. Він також боровся в Києві за свободу та стабільність в Україні. В Анатолія стріляли, коли він рятував своїх побратимів із сотні, троє з них так і не дочекалися перемоги, 18 лютого їх вбили.

– Поранили на Інститутській, в мене цілі не було там захвачувати щось там, а вже витягувати поранених і вбитих. Я витягував і десь з готеля Україна, бо так ніде не було снайперів і автоматчиків. Шкодувать не шкодую, головне, щоб це було не дарма все. Народ повинен контролювати, щоб нічого такого більше не повторилося, бо багато пацанів полягло за вільну Україну, за стабільність, – каже  Анатолій, поранений в Києві, родом з Кіровоградщини.

В студента Київського національного університету, урордженця Вінничини 18 лютого під час нічного штурму майдану, влучило кілька осколків гранати. Хлопець втратив багато крові, в нього важка травма руки та плеча. Батьки В'ячеслава не на камеру кажуть, привезли сина на лікування саме в Тернопіль, аби вберегти його від правоохоронців, які безпідставно затримували усіх постраждалих в Києві.

– Якби в мене був вибір чи повторити ці всі події, знаючи, що мене поранять, я пішов би знову. Я на майдані з 21 листопада, з самого початку, ми активно тягнули цю революційну лямку і буду її тягнути і далі. Оскільки ми йшли на майдан і на революцію не просто так, а дійсно за ідеї, які варто втілити. Далі я буду продовжувати працювати і всіма доступними методами буду боротися за втілення тих ідей, за які проливав кров, – вважає В'ячеслав Масний, поранений в Києві, родом з Вінничини.

Загалом в Тернопільській обласній Університетській лікарні перебуває десять поранених в Києві, ще одна людина лікується стаціонарно, стан постраждалих середньої важкості, каже головний лікар Василь Бліхар.

– На даний момент нічого хворим не загрожує, але треба розуміти, що це серйозна травма, це серйозна медична проблема і говорити про наслідки цих пошкоджень складно, бо вони потребують реабілітації відновних оперативних втручань. Не так все просто. Ми не можемо прогнозувати в кожному конкретному випадку. Один пацієнт може вже через два-три дні нормально себе почувати, а інший потребуватиме етапних хірургічних втручань, реконструкцій, – розповів головний лікар Тернопільської обласної Університетської лікарні Василь Бліхар.

Постраждалі в Києві, дякують активним тернополянам та лікарям, які допомогли їм.

– До нас ставилися дуже добре, з дуже великою увагою, було багато відвідувачів, приносили гостинці, надзвичайно добре харчували. І в принципі про Тернопіль і про Тернопільську лікарню в мене найкращі почуття і спогади, – говорить В'ячеслав Масний.