додому Новини Після навчання за кордоном Лілія Вавриневич розвиває бізнес у рідному Чорткові

Після навчання за кордоном Лілія Вавриневич розвиває бізнес у рідному Чорткові

1501

Чимало українців виїжджають за межі нашої країни, аби заробити грошей. Та одиниці з них повертаються на рідну землю і розвивають її. Яскравим прикладом такого розвитку є місто Чортків. 

Лілія Вавриневич – власниця салону меблів та перукарні у Чорткові. Але це зараз, а починалося все з маленького. Перша освіта пані Лілії – педагогічна. Після закінчення навчального закладу жінка ще два роки працювала вчителем молодших класів та відчувала, що прагне чогось іншого. Згодом Лілія отримала ще й економічну освіту і кілька місяців працювала за спеціальністю у банку. А далі чоловік поїхав за кордон а менше ніж за півроку і самій Лілії відкрили візу. От і виїхали в Англію. Вдома на той час залишилося двоє маленьких синочків. Та батьки й інші родичі завжди підтримували і допомагали – розповідає жінка. За кордоном подружжя Вавриневич пробуло трохи більше двох років. Але там на чужині пані Лілія не лише працювала, але й навчалася.

– Я поєднувала навчання з роботою, бо у мене була студентська віза і щоб підтримувати її легально, я ходила на навчання. Це було 4 дня 3 години. А що за навчання? Мову тільки, – розповідає приватний підприємець Лілія Вавриневич.

Працювати й надалі можна було, розповідає пані Лілія, але ж вдома маленькі діти і тягне на рідну землю. Куди саме вкладати зароблені гроші сім’я Вавриневич не знала. Та добре розуміли, що це має бути своя справа і на своїй землі. Як розпочати власний бізнес підказали рідні, а саме – дядько пані Лілії, який у Дніпрі мав власний меблевий салон. Він розповів племіниці різні нюанси цієї професії і допомагав на початках.

– Мені комфортно на своїй землі. Мені зручно, направду. Я почуваюся тут у набагато більшій безпеці, навіть з тією ситуацією, яка зараз відбувається в країні, чим на чужій землі. Ми там ніколи не будемо своїми, ми завжди будемо чужі.І просто так віддати свою землю ми також не маємо на це права, – каже Лілія Вавриневич.

Так всі разом, з допомогою і підтримкою родини, сім’я Вавриневич дійшла до своєї мети – жити у рідному місті, тут працювати і розвиватися. Зараз сини вже дорослі, старший навіть допомагає батькам у роботі.

Про історії успішних людей, які у Європі отримали знання, досвід і заробили грошей, та працювати і жити повернулися на Україну, у нашій програмі проекту “Голос громад” на каналі TV-4 у четвер, 30 березня. Початок о 20 годині.