додому Новини Не один місяць триває конфлікт релігійних громад у селі Кути Шумського району

Не один місяць триває конфлікт релігійних громад у селі Кути Шумського району

990

vlcsnap-2016-05-20-17h47m42s985Не один місяць триває конфлікт релігійних громад у селі Кути Шумського району. Там частина громади у вересні 2015 року вийшла із Української православної церкви Московського патріархату і висловила свою прихильність до Київського патріархату. З того часу парафіяни вимагають, аби їм дозволили проводити службу у храмі села, до будівництва якого вони теж колись долучились. Втім, як виявилося, храм села Кути є приватною власністю УПЦ Московського патріархату, і ділитися ним, навіть для почергових служб, не  мають наміру. Сьогодні питання права власності на храм розглядали у суді, проте рішення не винесли. Наступне судове засідання відбудеться 1 червня.

Конфлікт релігійних громад села Кути Шумського району вирішує Тернопільський господарський суд. Скасувати право власності на храм у селі, яке має УПЦ Московського патріархату, вимагає громада, яка хоче, аби там відбувалися служби Київського патріархату. Так, кажуть, добиваються, аби мати змогу на почерговість богослужінь у храмі, який вважають спільним.

– Про приватизацію церкви Московського Патріархату нам стало відомо в грудні місяці минулого року. Хоча храм будувався з 91 року по 97 рік. Храм будувала ціла громада села Кути. Приймали активну участь всі громадяни як своєю працею, так і коштами. І на даний час ми не можем ніяк вирішити, щоб проводити богослужіння почергово в храмі, так як ми, територіальна громада, являється будівничою храму цього села. Коли ми тільки ступаєм на подвір’я храму, вони дзвонять на 102, викликають міліцію, начинаються позивні заяви, по судах, і так в селі нездорова обстановка, – розповідає голова парафіяльної ради УПЦ Київського патріархату с. Кути Шумського району Ярослав Мосійчук.

Представники УПЦ Московського патріархату у селі Кути Шумського району проти почергових богослужінь. Водночас, кажуть, у разі втрати прав власності на храм, побоюються повного захоплення церкви прихильниками Київського патріархату. Відтак мають свої пропозиції до протестуючої громади.

– Перша – повернутися і об’єднатися, так, як були. Друга, щоби вони почали будову, ми поможем, і третя позиція – це, якшо вони не мають почати, то хоча би приміщення якесь орендували, ми тоже будем помагати, для того, щоб цей конфлікт розв’язати. А з церковної точки зору, правил церковних, канонів церкви, взагалі от не може бути, щоб ми за одним престолом під одним куполом разом молились. Мотивують вони, що в Шумську почергово служать, то не означає, що, як кажуть… Сьогодні дай їм почергово, сьогодні вони скасують право власності, а завтра вони виженуть з храму, – каже настоятель храму с. Кути, священик УПЦ Московського патріархату Ігор Кушнірук.