додому Головні Звільнити приміщення Тернопільської ОДА вимагає суд. Люди не йдуть

Звільнити приміщення Тернопільської ОДА вимагає суд. Люди не йдуть

655

Звільнити приміщення Тернопільської облдержадміністрації людей, які там не працюють, зобов'язав Тернопільський міськрайонний суд. Там задовольнили позовні вимоги прокуратури області та прийняли рішення про усунення перешкод у користуванні адміністративною будівлею на вулиці Грушевського, 8 у Тернополі. Рішення суду набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка подається впродовж 10 днів. В Тернопільському штабі національного спротиву заявляють, що звільняти адмінбудівлю не збираються, бо там депутати зустрічаються з людьми, а на рішення суду подаватимуть апеляцію.

Тернопільську облдержадміністрацію люди зайняли ще 23 січня, там проводили зустрічі з обласними депутатами. А під кабінетом голови Тернопільської облдержадміністрації Валентина Хоптяна вже більше двох тижнів тернополяни чекають на зустріч з очільником області.

Ольга, впродовж 2 тижнів перебуває в Тернопільській ОДА: "Ми  мирно себе ведемо, чекаємо Хоптяна, щоб він вийшов на роботу, а він не виходить".

А тим часом прокуратура Тернопільщини звернулась до суду з позовом про звільнення захопленого приміщення  обласної державної адміністрації. Тернопільський міськрайонний суд на другому судовому засіданні, яке тривало близько десяти годин, задовольнив позов прокуратури та зобов'язав людей, які не працюють в Тернопільській облдержадміністрації звільнити приміщення адмінбудівлі. Попри рішення суду, тернополяни з адміністрації йти не збираються, кажуть, що нічого протизаконного там не роблять.

Опитування:

" – Я, наприклад, не боюся своєї відповідальності. Я готовий на все, щоб ми жили в заможній українській державі. Щоб наші діти і внуки жили як в других країнах.

" – Наш український народ зараз стає як один народ з одним серцем, як один чоловік з одним серцем. У них всіх єдине бажання, в силі однієї єдиної думки досягнути своєї мети – стати добрими і робити добро. Ми тут будемо до тих пір, поки на нашій землі не буде цього добра".

" – Народ щоб переміг, щоб ми мали  справжню Конституцію, справжнє українське керівництво і щоб люди державні служили Україні. Тоді народ буде багатий і держава буде багата, тоді нас стане поважати світ. А от так щоб слухатися якогось чиновника, нині Хоптяна чи його заступників в області і ступатися чи подивіться, що в областях робиться, яке судочинство, то це барахло, яке передалося з комуністичних часів і думало, що буде знущатися над людьми".

Володимир Стаюра, керівник Тернопільського штабу національного спротиву: "Суд виніс рішення звільнити захоплені приміщення. Ми нічого не захоплювали, відтак нічого не збираємося звільняти. Ми депутати обласної ради як тут проводили прийом, так і будемо проводити далі цілодобово. Відповідно, з юридичної сторони ми будемо подавати апеляцію, далі касацію. Нам важливо, щоб люди зрозуміли, що ми тут знаходимося законно, на законних підставах, нас ніхто не буде арештовувати, ніхто з нами нічого не буде робити".

В Тернопільській облдержадміністрації люди знаходяться на п'ятому та сьомому поверхах. Ми запитали одного з чиновників, кабінет якого знаходиться на сьомому поверсі, чи перешкоджають мітингувальники роботі працівникам адмінбудівлі на що отримали таку відповідь.

Мирослав Якимів, заступник начальника організаційного відділу апарату Тернопільської ОДА: "Мені не заважають, я працюю як і працював, мені ніхто не заважає. Є право громадян і так дальше. Я не хочу зараз цього коментувати. Я Вам сказав так – мені не заважають".

Рішення суду набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка подається впродовж 10 днів