додому духовність “Зустрів матір, яка втратила на війні двох синів та чоловіка”: у Зарваниці...

“Зустрів матір, яка втратила на війні двох синів та чоловіка”: у Зарваниці триває проща (фото)

3307

Зараз триває проща у Зарваниці. «Нас так болить ця війна: незнане поки що число загиблих, десятки тисяч поранених, тисячі зниклих безвісти. Ми сьогодні прийшли до Зарваниці, до нашої Мами, щоб Їй принести наш біль, наші сльози. І тут, у Зарваниці, Вона усіх нас пригортає», — сказав Предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук на літургії. 

Блаженніший Святослав розповів, що по дорозі до Зарваниці зустрів одну маму, яка втратила на війні свого чоловіка і двох синів. Обіймаючи свою донечку, вона сказала: «Лиш би ми дожили до прощі у Зарваниці, а тоді вже в України нашу перемогу ніхто не вкраде».

«Ми дожили. Ми сьогодні тут, — виголосив Патріарх. — Я вітаю вас усіх в домі нашої Небесної Мами. Ми знаємо, що тут ми є з Нею, а Вона з нами. І знаємо, що перемогу України у нас уже ніхто не зможе вкрасти».

Глава УГКЦ подякував численним паломникам за те, що прийшли до Зарваниці, щоб молитися як за живих, так і за загиблих. Блаженніший Святослав подякував за молитву за українське військо і за милосердя, виявлене до постраждалих від війни співвітчизників.

«Ми молимося за справедливий мир для України, за нашу з вами перемогу добра над злом, — ствердив Блаженніший Святослав. — Так стається, що війну починає людина, зла людина, яка потім сама стає її в’язнем. Війна, як злий дух, виходить з-під контролю того, хто її починає. Але мир приходить від Бога. Бог кладе край гріху і навіть смерті. Він кладе край війні. І ми сьогодні тут, щоб про це просити нашого Бога через заступництво нашої Небесної Матері Пречистої Діви Марії: Мати Божа, попроси у твого Сина закінчення цієї страшної трагедії і болю нашого народу!», – йдеться на сайті Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії.