додому освіта Зовнішньому незалежному оцінюванні в Україні бути

Зовнішньому незалежному оцінюванні в Україні бути

359

Зовнішньому незалежному оцінюванні в Україні бути. Не залежно від зміни керівництва Міністерства освіти і науки, ЗНО відміняти не будуть, про це нам повідомили організатори тестування на Тернопільщині. Як і заявлялося раніше, реєстрація на незалежне оцінювання триває до 5 березня. Зараз вже зареєструвалося більше 70% абітурієнтів нашої області. Організатори тестування просять не зволікати із реєстрацією.

– Незважаючи на ті зміни, які будуть, а вони будуть, очевидно, тільки  в позитивну сторону. Зовнішнє оцінювання – одна із найдієвіших реформ у світі буде продовжена. Переживати, боятися, що тестування не відбудеться або буде відмінено, якісь інші фактори, немає ніякої підстави. Ми продовжуємо роботу по підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання, – пояснив заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

З Тернопільщини на тестування вже зареєструвалося понад 4,5 тисячі майбутніх абітурієнтів. Найбільше реєструється на ЗНО з української мови і літератури, бо це випробовування обов'язкове для всіх. Популярністю користуються, як і в минулі роки, математично-природничі предмети: математика, біологія і географія. Трохи менше абітурієнтів зареєструвалось на фізику та хімію. Серед гуманітарних предметів лідирують історія України та англійська мова. Найменше зареєструвалось для проходження тесту з іспанської мови – 6 вступників. Організатори ЗНО закликають абітурієнтів, серйозно підійти до заповнення документів на реєстрацію.

– Програма реєстрації не дозволить зробити помилки. Єдине, що виникають помилки, коли абітурієнти заповнюють вручну деякі свої персональні дані. І такі, на жаль, моменти є. Забувають поставити дату, забувають підписатися, забувають вручну затвердити копії. Це, зокрема, стосується документа, який засвідчує особу – паспортних даних, – говорить Юрій Шайнюк.

Документи слід надіслати рекомендованим листом в Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти. Після 5 березня впродовж 2 тижнів дозволяють ще вносити зміни у реєстраційні дані.