Головна суспільство Зоокуток у парку “Топільче” готується до суворої зими

Зоокуток у парку “Топільче” готується до суворої зими

431

Нині практично весь персонал звіринцю в парку "Топільче" зайнятий підготовкою до холодів. Корми уже закупили, сіно зібрали, утеплили клітки, деяких тварин уже перевели у будівлі. Чи варто чотирилапим та пернатим  боятись снігових заметілей, – у наступному репортажі.

Лані, муфлони, олені, павичі, фазани – всі ці екзотичні тварини та птахи живуть у зоокутку в парку "Топільче". Є й звичайні кози, вівці, коні, качки, лебеді та гуси. Кожна із цих тварин  має ім"я.

Володимир Степанович, завідувач зоокутка упарку "Топільче": "Це в нас є ослик Іа, ослиця Люся, Маня поні і Муньо – дві самички і два самці".

Деякі звірі тут уже старожили, серед них – баран Трофим. На правах господаря, розповідають у зоокутку, поводиться дуже агресивно. Серед нових тварин, які нещодавно з"явились у зоокутку – козуля Бембі. ЇЇ привезли до зоокутка два місяці тому, маму- косулю вбили браконьєри в одному з лісів Тернопільського району. Бембі до людей звикло, а для комфорту та поживи, працівники зоокутка догоджають малечі й козячим молоком. Інші тварини їдять зерно, пшеницю, ячмінь, кукурудзу, овес, буряки та моркву. Сіно заготовляли своє, з парку, досі косять зелену траву. Підготували і територію, і приміщення, які утеплили для тварин. Поні і осликів уже перевели до будівлі.

Володимир Степанович, завідувач зоокутка у парку "Топільче": "В зимове приміщення ми перевели ослів, і поні. Це на даний період, що б вони озвичаїлись, привиклидо приміщення, тому що вони були в природі, і зараз привикають".

Ці дві красуні – Принцеса і Діана, допомогають у господарці, возять сіно для заготівлі на зиму. А взимку ось на цій бричці катають малечу біля новорічної ялинки.

Володимир Степанович, завідувач зоокутка упарку "Топільче": "Це коні робочі, вони працюють в парку, і одночасно на радість діям ще катають дітей біля ялинки на Новий рік".

Підготовка до зими у зоокутку парку "Топільче" розпочалася вже з вересня.

Володимир Степанович, завідувач зоокутка упарку "Топільче": "Є вівса багато, ячменю, маємо живину різну, є сіно, заготовили на цілу зиму. Маємо буряка досить, поки маємо зелений корм, зелену масу. І суміщаємо такі комбіновані корми".

Часто підгодовують тварин і тернополяни. Студентка Тетяна приходить традиційно з хлібом і має уже своїх улюбленців.

Тетяна, тернополянка: "Приходимо часто, коли є вільний час, спеціально купуємо хліб або булочки, підгодовуємо тварин. Зазвичай годуємо осликів, але сьогодні їх немає, тому більше дістанеться баранчикам".

Уже наступного року у зоокутку планують придбати кроликів. Тернопільська птахофабрика нещодавно подарувала кілька кліток. Загалом звіринець зустрічає зиму з оптимізмом. Звісно, працівники зоокутка побоюються сильних заметілей, як тогоріч, але навіть такі примхи погоди не створять значного дискомфорту для чотирилапих, пернатих та інших мешканців звіринцю.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here