Головна Головні Знову в епіцентрі подій – Майдан у Києві

Знову в епіцентрі подій – Майдан у Києві

334

vlcsnap-2014-08-07-19h00m42s221Знову в епіцентрі подій – Майдан у Києві. Сьогодні зранку комунальники почали його зачищення. Люди, які досі перебували у наметах, не погодилися з цими діями і почали підпалювати шини й кидати каміння. Крім того, під час розбору барикад, мешканці наметового містечка кидали бруківку та “коктейлі Молотова” у бік бійців батальйону “Київ-1”, які прибули у центр міста. Українці по-різному реагують на цю подію. Одні вважають, що сьогоднішні “майданівці” паплюжать символи справжнього революційного Майдану, інші – підтримують його існування. Неоднозначне ставлення до Майдану і у Тернополі.

Василь Лабайчук – керівник “Правого сектору” на Тернопільщині, голова ТОО “Тризуб” ім. С. Бандери не один день у буремну пору Революції гідності провів на Майдані у Києві і в Тернополі. Поняття “Майдан” каже, для багатьох не просто площа, це рана і водночас доблесть у серці. А місце трагедії і слави сьогодні використовується не завжди за призначенням, часто з метою дискредитації. Самі майданівці нерідко нагадують бомжів.

– Більшість тих, хто займається збором коштів для армії, в той час від них смердить перегаром. І ми розуміємо, що вони не заробили гроші, щоб за них випити. Треба наголосити: для того. щоб ми не розчаровувалися, треба не зачаровуватися. Не треба зачаровуватися збором коштів на армію. Якщо ти дав гроші прийди і запитай потім, куди вони поділися, – розповідає керівник “Правого сектору” на Тернопільщині.

Відновити рух Хрещатиком і навести лад, якщо хочемо, щоб столиця європейської держави мала належний вигляд.

– Це все неправильно, і це треба присікати на місцях з першої секунди, не гратися з ними розповідями про Майдан і про Небесну сотню, якою вони прикриваються, – каже Василь Лабайчук.

Нема потреби, вважає Василь Лабайчук, аби новостворені громадські об’єднання розміщувались в наметах – для цього у Києві вистачає приміщень. А контролювати владу зобов’язаний кожен українець. Майдан, навіть у сьогоднішньому вигляді, має на те право, але робить це не найкращим чином. Аналізувати сьогоднішні події, Василь не береться. Каже, має обмаль перевіреної  інформації.  Згодом з’явилась офіційна заява “Правого сектору”: Майдан потребує переформатування. Його давно треба було реорганізувати. Але застосовувати для цього силовий варіант було безглуздо, адже від цього тільки виріс градус напруги в суспільстві. ” Інший активіст автомайданівець Ігор Василів про сьогоднішні події наслуханий від побратима, який побував у вирі подій.  ГО “Автомайдан” має з цього приводу теж офіційну позицію.

– Ми прекрасно розуміємо, що сама ідея Майдану і те, як поводилися деякі активісти, як ізараз знаходять в Києві деколи ведуть себе неадекватно, деколи паплюжать саму ідею європейськості і прекрасно розуміємо, що Хрещатик має бути проїзним і потрібно наводити порядок там,  // але…, є одне але: ми прекрасно розуміємо, що таким методом. коли батальйон “Київ-1” прийшов такій амуніції і касках, які потрібні нашим бійцям на передовій розганяти майдан, коли були підпалені палатки з двох сторін на Майдані. Ми розуміємо, що не всі люди – пияки на Майдані. Люди стоять через те, що не відбулась люстрація, не стало краще жити простому українцеві, коли наші побратими приходять зараз в таких касках, через які видно небо, такі ржаві і ці пожертви, які ми збираємо ночами від благодійників, свої гроші, а тут приходять люди в прекрасні амуніції, які би могли воювати на передовій, – говорить представник ВО ГО “Автомайдан” Ігор Василь.

А ще, стверджує Ігор Василів, сьогодні біля КМДА, стояли “тітушки”, ті самі, які були в Маріїнському парку.

– Ми бачимо, що ця влада нічим не краща попередньої, і Київська і Всеукраїнська. Ми проти параду. Ми більше скажемо. Ми готові зробити так, щоб це парад не відбувся, тому що, коли гинуть на Сході наші люди. коли кожен день треба величезні кошти на танки, вони не будуть їздити по Хрещатику. Ми вам говоримо це офіційно. Це є офіційна позиція громадської організації, – каже Ігор Василів.

З людьми Майдану потрібно домовлятися, переконаний автомайданівець, хоч як би важко це не давалося. Не вдасться це зробити новій владі – Автомайдан готовий до кардинальніших кроків.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here