додому надзвичайне Знову штормове попередження

Знову штормове попередження

361

І знову штормове попередження на 4-5 квітня. На Тернопільщині синоптики прогнозують сильні дощі, пориви вітру до 20 м/с, на дорогах подекуди – ожеледицю. У зв'язку з очікуваними дощами і таненням снігу у річках басейнів Дністра та Прип'яті очікують підйому рівня води. До зони ризику вже сьогодні, кажуть синоптики, належать насамперед Підволочиський, Бучацький та Чортківський райони.

Через вихід активного циклону з Балкан, синоптики прогнозують ускладнення погоди. 4 квітня Тернопільщину залиє дощем. Опади мають початись сьогодні вночі, дощитиме завтра впродовж дня. 5 квітня дощ припинеться, а шостого квітня прогнозують мокрий сніг та знову дощ.

Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру: "Розпочнуться опади з південно-західних районів області, і скажемо, що вже на цей період у південно-західних районах вже йдуть, бо фронти піднімаються з південного заходу. До вечора опади мають початись вже ближче Тернополя і завтра впродовж доби опади будуть спостерігатись на території всієї області".
 
Через прогнозовані дощі і танення снігу четвертого, 5 квітня на притоках Дністра та Прип'яті може піднятись рівень води. Місцями, кажуть в Тернопільському обласному гідрометеоцентрі, можливе підтоплення заплав та сільсько-господарських угідь. Крім цього, розповідають синоптики, у ці дні в окремих селах Підволочиського, Бучацького та Чортківського районах може затопити будинки та господарські споруди. 
 
Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру: "В зв'язку з прогнозуванням сильних дощів на лівих притоках басейну Дністра на 4 і 5 квітня очікується підйом рівня води на 0,3 – 1 метр над поточними, тобто над тими, які ми маємо станом на 8 ранку 3 квітня. Очікується місцями вихід води на заплаву, підтоплення сільсько-господарських угідь, також в деяких населених пунктах Підволочиського району можливе досягнення небезпечних відміток, тобто вже початкові підтоплення сільсько-господарських угідь та будівель". 
 
6 квітня синоптики прогнозують мокрий сніг та дощ. Температура у наступні дні буде поступово підвищуватись.