додому суспільство Знайти достойну роботу за спеціальністю, не виходячи з рідного вишу

Знайти достойну роботу за спеціальністю, не виходячи з рідного вишу

607

Знайти достойну роботу за спеціальністю, не виходячи з рідного вишу. Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя вже третій рік поспіль проводить для своїх студентів Ярмарок вакансій. До цього часу університет вже налагодив співпрацю з майже двома сотнями роботодавців. Близько півсотні прийшли у пошках молодих фахівців і сьогодні.

Завдання будь якого вишу – підготовувати висококласного фахівця. Проте здобути знання – не означає вміти себе презентувати. Ярмарок вакансій, який вже став традиційним для Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, для багатьох його студентів – перше спілкування з роботодавцями, а отже досвід, і можливо навіть робоче місце.

– Ми маємо заключено більше 190 угод з компаніями Тернопілля, західного регіону України, навіть закордону, де студенти мають можливість проходити практику, отримувати стипендію, – розповідає ректор Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя Петро Ясній.

Під час навчання стипендія від підприємства, а по закінченні вишу – робоче місце. Роботодавці заохочують молодих фахівців умовами праці: соціальним пакетом, житлом та зарплатнею.

 

– Середня зарплата в нас в межах 3 тис. грн. Співпрацюємо з університетом імені Пулюя. На сьогодні в нас працює 7 молодих спеціалістів, яким ми даємо робочі місця і здійснюємо ряд пільг, як для молодих спеціалістів. Є в нас багато працівників, які працюють і заочно навчаються в цьому закладі, – каже заступник директора Волочиського машинобудівного заводу ПАТ "Мотор Січ" Іван Рибачук.

За новими фахівцями представники підприємств та установ приїхали на ярмарок вакансій. Таких тут – близько півсотні.

– Це справжні підприємці, виробничники, фахівці, патріоти, які розуміють, що потрібно молодь, потрібно їх працевлаштовувати, і через це ми раді, що маємо реально тих роботодавців, з якими можна спілкуватися, і які реально запропонують вакансії. Є понад 50 вакансій реальних, які можна вже зараз зайняти в тому чи іншому підприємстві, – говорить начальник відділу працевлаштування та практичної підготовки студентів ТНТУ ім. І. Пулюя Ігор Равлів.

Ярмарка вакансій – це живе спілкування роботодавців зі студентами. Усі прикладені зусилля, кажуть у виші, мають результати. Впродовж останніх двох років приблизно 97% студентів держбюджетної форми навчання були працевлаштовані, каже Петро Ясній.