додому Новини Зміни у Податковому кодексі вступили в дію з 1 січня

Зміни у Податковому кодексі вступили в дію з 1 січня

431

vlcsnap-2015-01-16-16h55m01s164Реєструватися платником ПДВ потрібно, якщо сума від операцій в грудні 2014 року перевищила один мільйон гривень. Це означає, що платники, які за рік  отримали менший оборот, можуть за власним бажанням подати заяву і не сплачувати ПДВ. Такі зміни у Податковому кодексі вступили в дію з 1 січня цього року. Також підприємцям треба реєструвати усі податкові накладні.

– Обов’язково потрібно буде реєструвати всі податкові накладні, не залежно чи вони реалізовували кінцевому споживачу чи по операціях, які звільнені від оподаткування. Такі податкові накладні повинні реєструватися усі з 1 лютого 2015 року, – розповідає начальник відділу контролю за оподаткуванням ПДВ ГУ ДФС у Тернопільській області Андрій Мамрош.

За затримку у реєстрації накладних грозить штраф. Затримка до 15 календарних днів карається штрафом від 10% суми ПДВ, яка визначена у накладній, якщо затримка до 180 днів, то підприємець втратить 50% від суми ПДВ. У найближчі кілька місяць штрафи застосовувати не будуть: з 1 лютого до 1 липня. Право на податковий кредит з 1 січня зберігається протягом 180 календарних днів з дати виписки накладних.


– З 1 січня діє норма, згідно якої ціна продажу товарів, робіт послуг не може бути нижче ціни придбання, якщо такі товари чи послуги надає безпосередньо виробник, то така ціна не повинна бути нижчою ціни придбання, а в разі продажу необоротних активів, тобто основних фондів, така ціна не повинна бути нижча балансової вартості таких основних фондів, – каже Андрій Мамрош.