додому Новини Зменшена копія парафіяльного костелу з’явиться у Тернополі

Зменшена копія парафіяльного костелу з’явиться у Тернополі

823

Зменшена копія парафіяльного костелу з’явиться поблизу місця, де він знаходився ще трохи більше півстоліття тому. Автори проекту бронзового Тернополя розпочинають серію відтворення окремих елементів історичного обличчя міста. Окрім костелу у бронзі віділлють також ратушу, синагогу та замок.

Парафіяльний костел Матері Божої Неустанної Помочі споруджували за проектом відомого львівського архітектора Теодора Мар’яна Тальовського. Його урочисто освятили у 1908 році. Сучасники костелу розповідали про неповторну красу вітражів та вівтарів, чарівну сила органної музики, що там звучала. Вперше костел серйозно постраждав під час Першої світової війни. У 1944 році він знову зазнав значних втрат.

У 1959 році на місці парафіяльного костелу відкрили центральний універмаг, що стоїть там і донині. Якраз напроти цієї будівлі у Тернополі з’явиться бронзова копія сакральної споруди.

Автор паперового макету костелу, який стане основою для бронзового – Володимир Кріса. Бронзовий парафіяльний костел стане початком серії схожих скульптур. Поблизу історичних місць заплановано також відтворити в металі ратушу, синагогу та замок.