додому культура Зйомки фільму “Червона Рута” та його творців пригадали тернополяни – свідки подій

Зйомки фільму “Червона Рута” та його творців пригадали тернополяни – свідки подій

531

vlcsnap-2016-04-05-17h04m19s436“Моє життя – обірвана струна”. Зустріч-спогад із такою назвою відбулася у бібліотеці-музеї “Літературне Тернопілля”. Ім’я Володимира Івасюка та Назарія Яремчука не раз лунало у цьому залі, адже зустріч присвячена саме цим двом постатям. Цьогоріч Україна відзначає річницю виходу на екрани телевізорів музичного фільму “Червона Рута”, що був створений у 1971 році. Про зйомки фільму та його творців розповідали свідки тих подій.

Бібліотекарі міста Тернопіль відзначають створення фільму “Червона Рута”, згадують автора пісні з однойменною назвою Володимира Івасюка та виконавця твору Назарія Яремчука. Для кращого ознайомлення із легендарними постатями, організатори зустрічі запросили людей, які були особисто знайомі з артистами, мали дотичність до творчої роботи першопочинателів української естради.

– Володя Івасюк і Олександр Масляков на передачі “Ало, ми шукаємо таланти”. Бачите, в Саші весь час сигарета була у руках. Ансамбль “Смерічка” дає інтерв’ю. Цього року святкуємо 50 років йому. Було призначено марку ансамблю “Смерічка”. Їх всього 50 випущено на Україні. Одна з них є в мене, – розповідає журналіст Роман Островський.


Богдан Васильович Хаварівський навчався у Чернівецькому університеті на філологічному факультеті. Володимир Івасюк на той час викладав там українську літературу. Спочатку автор “Червоної рути” доручив на той час ще студенту Богдану Хаварівськом випускати стінну газету “Сонячні кларнети”. З того часу між чоловіками зав’язалась дружба. Життя неодноразово зводило пана Богдана з Володимиром Івасюком та його батьком Михайлом.

– Це був чоловік-інтелігент. Пам’ятаю, коли він в мене приймав екзамен, я руками розмахував, а він каже: “Інтелігент повинен думкою говорити, а не руками, – пригадує голова обласного товариства «Меморіал» ім. В.Стуса Богдан Хаварівський.

Захід-спогад під назвою “Моє життя – обірвана струна” відбувся в приміщенні бібліотеки-музею “Літературне Тернопілля”. За словами організаторів – це захід для душі. Мета якого – згадати творців української естрадної музики.