додому Головні “Зірка яскрава в небі тривожному” – коляду про народження Ісуса та війну...

“Зірка яскрава в небі тривожному” – коляду про народження Ісуса та війну написала Віта Грицак

1040
“Зірка яскрава в небі тривожному” – саме цю колядку ви могли чути серед усіх інших у новорічно-різдвяні свята. Її написала та презентувала співачка з Тернопільщині – Віта Грицак. Дівчина співає не лише про добру звістку – народження Ісуса Христа, а й про реалії війни в Україні. Наша Тетяна Скиба поспілкувалися з авторкою. Після якої розмови дівчина вирішила написати колядку – розповідаємо.
Об`єднує всіх українців та дарує віру. “Зірка яскрава в небі тривожному” – під такою назвою співачка Віталія з Тернопільщини презентувала свою авторську колядку. Різдвяна пісня розповідає про народження Ісуса та про реалії війни, в яких живуть українці. Дівчина ділиться тим, як виникла ідея створити свою колядку.

Віта Грицак розповідає: “Я сиділа з укулеле, тоді за вікном була така зірка, одна на цілому небі, і до мене якраз дядько військовий перетелефонував з фронту. Ми там з ним зговорилися і я чогось так поетично уявила, як ця зірка заглядає до нього в окопи. І з цього все почалося, з цього рядка”.

Віта Грицак дуже любить Різдво, а особливо – ходити колядувати. Цих моментів вона щороку не пропускає. Дівчина пригадує, як почула свою пісню наживо у виконанні інших людей.
“Коли я була цього року в своєму селищі на службі ранковій. І вперше я почула, як діти співають мою колядку. І я вперше просто заплакала. В мене такі мурахи були. Я зрозуміла сенс цих слів. Просто там ще збоку стояла дівчина, яка втратила свого батька на війні. І вона плакала, і от я зараз згадую знову, в мене сльзи”.

Співачка закликає не лише всіх колядувати, а й підтримувати військових. Для цього дівчина започаткувала проєкт “Колядую для ЗСУ”. За донати вона вирішила продати фонограму та ноти колядки, а також сценарій для вертепу, який склала її подруга Тетяна Гудзовська. Крім цього, Віта пригадує, як у минулому році давала концерти для захисників.

В минулому році Віталії вдалося випустити свою поетичну добірку. Серед музичних задумів в артистки на 2024 рік – видати власний музичний альбом. І звісно ж, співати та писати пісні про перемогу над ворогом.